Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Milas Bibliyografyası’ yayınlandı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Milas Bibliyografyası’ yayınlandı

179
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

Milas üzerine yazılmış 1300 dolayındaki kitap, dergi, gazete haberi ve makalenin yer aldığı yerli ve yabancı yayınların yayın bilgilerini de içeren bibliyografya yayınlandı. Bodrumlu Araştırmacı Yazar Cezmi Çoban tarafından hazırlanan ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas Havuzbaşı Kır Düğün Bahçesi, Turgutreis Kidsrium giyim mağazası ve Bodrum Halikarnas Radyo’nun destekleriyle yayınlanan ‘Milas Bibliyografyası’ kitabında Milas üzerine yayınlanmış çeşitli yayınların bilgilerinin yanı sıra bazı belgelerin ve gazete sayfalarının da görüntüleri yer alıyor. 160 sayfadan oluşan kitap Bodrum Ekin Ofset matbaasında basıldı.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Güner tarafından yazılan önsözde kitabın “bugüne kadar Milas yöresi ile ilgili olarak yapılmış olan çalışmaları bir arada toplayan derli toplu bir kaynak” olduğu belirtildi.

Cezmi Çoban ise yazdığı önsözde, kitabın “Milas Kent Belleğini ortaya koymak ve bu literatür birikimini ilgililerin kullanımına sunmak amacıyla hazırlandığı”na dikkat çekti.

‘Milas Bibliyografyası’ kitabının basımına destek veren MİTSO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, kitabın bundan sonra Milas hakkında yapılacak çeşitli araştırmalarda araştırmacıların işini çok kolaylaştıracak çok önemli bir çalışma olduğunu belirtti ve “Milas için böylesine önemli bir başvuru kaynağının ortaya çıkmasına destek verdik. Ortaya çıkan bu değerli başvuru kaynağı için kitabın hazırlayıcısı Araştırmacı, Yazar sayın Cezmi Çoban’ı kutlar ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak