Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Milaslı Yörükler Ankara’daydı … – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Milaslı Yörükler Ankara’daydı …

267
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği üyeleri, Ankara gezisi düzenleyerek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıktılar. Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine çelenk sunarak saygı duruşunda bulunan Milaslı Yörükler, Anıtkabir’in ardından Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Kalesi, Tacettin Dergâhı, Mehmet Akif Ersoy Evi, Eski Meclis, Etnografya Müzesi, Kütahya Dumlupınar Şehitliğini de gezdiler. Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir mozolesine dernek çelengini resmi törenle sunarken, Anıt Şeref Defteri’ni de imzaladı.

Ziyaretlerle ile ilgili Kiriş, dernek olarak daha önceden de Çanakkale gezisi düzenlediklerini belirterek, “Yörük Türklüğün özü bu hamuru oluşturan esas öğelerdir. Vatanını seven, bayrağını seven herkes Çanakkale ve Ankara Anıtkabir’e mutlaka gitmelidir. Biz dernek yöneticileri olarak kuruluşumuzdan bu yana öncelikle Milas’ta yaşayan Yörükleri tanıtmaya çalıştık. Derneğimizin halk oyunları ve halk müziği koro ekibimiz var. Ancak dernek yönetmek sadece bunlardan ibaret değil, kalıcı ve açıklayıcı faaliyetler de yapmak gerekiyor. Bundan sonraki faaliyetimiz için şimdiden çalışmalara başladık. Derneğimizi ve yörükleri anlatan bir dergi hazırlıyoruz. Bize güç veren Milaslı hemşerilerimiz ve Milas’ta yaşayan Yörüklerdir. Ankara gezimiz bizi Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllara götürdü, olayları sanki yeniden yaşadık. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir mozolesine askeri törenle çelenk sunduk. Bu, derneğimize manevi yönden güç katmıştır. Dernek yönetim kurulu üyeleri, tüm üyelerimiz ve katılan misafirlerimiz çok memnun oldular. Düzenlenen gezide bizlere yardımcı olan rehberimize ve tur şirketi yöneticilerine derneğimiz adına teşekkür ederim” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak