Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk toplantısı yapıldı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk toplantısı yapıldı

249
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

31 Mart Yerel Seçimleriyle oluşan ardından Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün başkanlığında ilk toplantısını yaptı. Toplantı öncesinde meclis üyeleri, Başkan Gürün başkanlığında Atatürk anıtına çelenk sunup saygı duruşunda bulundular.

Meclisin açılış konuşmasını yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Öncelikle seçilen meclis üyesi arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Muğla’ya yakışır bir seçim geçirdik. Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerimiz 4 partiden oluşuyor. Siz değerli meclis üyelerimizle birlikte 13 ilçemize 5 yıl boyunca hizmet götürmek için kararlar üreteceğiz. Güzel kararlarımızın altında hepimizin imzası olacak” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi ilk toplantısında 29 maddeden oluşan gündemini görüşürken, Başkanlık Divanı, Encümen, İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Ulaşım, Çevre ve Sağlık, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor, Tarım ve Hayvancılık ile Turizm komisyon üyeleri de belirlendi. Ayrıca Meclis Birinci Başkan Vekili CHP’li Cumhur Çoban oldu.

35’i CHP, 25’i AKP, 5’i MHP ve 3’ü de İYİ Partili olmak üzere 68 meclis üyesiyle ilk toplantısını gerçekleştiren Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisindeki 10 kadın üyenin 9’u CHP, biri de AK Parti’li. Bu arada CHP’li Marmaris Belediye Meclis üyesi Aylin Yüksel yapılan oylamada Meclis İkinci Başkan Vekilliğine seçildi.

Paylaş:

Yorum Bırak