Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Her şey çok güzel olacak!” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Her şey çok güzel olacak!”

260
0
Paylaş:

A. Kemal KAŞKAR –

YSK tarafından iptal edilen İstanbul seçimleri hakkında sert bir açıklama yapan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “İktidar partisinin İstanbul’daki hazımsızlığı AKP Genel Başkanı’nın sayın Ekrem İmamoğlu’nu kendine rakip görmesindendir” dedi.

31 Mart Yerel seçimlerinde Türkiye’ye ve Muğla’ya baharı getirdiklerini söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, İstanbul seçimlerini kaybetmenin iktidarda hazımsızlık yaptığını, bu nedenle seçimi iptal ettirmek için demokrasiyi ayaklar altına alan iktidarın, ne yazık ki YSK eli ile bunu başardığını söyleyerek, “Ülkemiz 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimi geride bırakarak asıl meselesi olan ekonomiye dönmek istese de iktidar partisi buna izin vermemektedir. İstanbul seçimlerindeki mağlubiyetlerini içine sindiremeyen iktidar ve tayfası YSK eli ile seçimi iptal ettirmiş, ne yazık ki demokrasimiz ağır bir darbe almıştır. Aynı sandık kurulları ile Cumhurbaşkanı, referandum seçimi yapan YSK hiçbir hukuki dayanağı olmayan nedenlerle İstanbul’da sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmiş, evlere şenlik bir karar vermiştir. İktidar partisinin İstanbul’daki hazımsızlığı AKP Genel Başkanı’nın sayın Ekrem İmamoğlu’nu kendine rakip görmesindendir ve en önemlisi de sayın İmamoğlu’nun ‘Siz İstanbul’a hizmet edeceksiniz, adama, vakıflara, cemaatlere hizmet etmeyeceksiniz. İstanbul’a hizmet dönemi başlıyor’ cümlesinden rahatsız olmalarıdır” dedi.

Ekrem İmamoğlu ile demokrasimizin 23 Haziran’da tekrar kazanacağını ve otobüsün camından bağıran gencin cümlesi ile ‘her şeyin çok güzel olacağı’nı vurgulayan ve tekrar yapılacak olan seçimlerde hem AKP adayının seçimi kaybedeceğini hem de iktidarın demokrasi dersi alacağını, ayrıca Ramazan ayında kul hakkı yiyenlerin bu bedeli sandıkta ödeyeceğini söyleyen Zeybekoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2002’den beri ülkeyi yöneten anlayış özellikle İstanbul seçimlerinin iptali ile kendi içinde de çatırdamaya başladı. Demokrasi naraları atan iktidar partisi ve tayfası 7 Haziran seçimlerinden sonra İstanbul seçimlerini de iptal ettirerek meselenin demokrasi olmadığını, iktidarlarını kaybetme korkusu olduğunu herkese gösterdi. Menfaat ve çıkar üzerine kurulu bir partinin son çırpınışlarını İstanbul seçimlerinin iptali sürecinde tüm vatandaşlarımız izledi. Ellerinde hiçbir delil olmadan bavullarla poz veren, Büyükçekmece’de kanunsuzca girilmedik ev bırakmayan anlayış, sandıkta en büyük tokadı vatandaştan yiyecek, 23 Haziran seçimleri de bu iktidarın kaybetmeyi alışkanlık haline getirdiği seçim olacak. Ekrem İmamoğlu başkanımızla demokrasi 23 Haziran’da tekrar kazanacak ve otobüsün camından bağıran gencimizin cümlesi ile: Her şey çok güzel olacak!”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim çalışmalarına Muğla’dan destek vereceklerini de sözlerine ekleyen Zeybekoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Parti Meclisimiz toplandı. Birkaç gün içinde il başkanları olarak biz de bir toplantı yapacağız. Ortaya çıkacak program dahilinde İstanbul’a gideceğiz ve partimizin seçim çalışmalarına destek olacağız. Sosyal medya hesaplarımızda yapacağımız duyurular ile çalışmalara katılmak isteyenlere çağrıda bulunacak, özellikle seçim tecrübesi olan sandık görevlilerimizi ve gönüllülerimizi İstanbul’a götüreceğiz. İstanbul seçiminde oy kullanma hakkı olan Muğla’daki hemşerilerimizin ulaşım masrafını da karşılayacağız. Bu seçim artık bir yerel seçim değil demokrasi mücadelesidir.”

Paylaş:

Yorum Bırak