Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Bize Gülmek Lazım” ile sona eriyor – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Bize Gülmek Lazım” ile sona eriyor

246
0
Paylaş:

“Bize Gülmek Lazım” ile sona eriyor

BAKIŞ Haber / Ayşegül KAŞKAR –

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği, Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Düğün ya da Davul” adlı oyunla başladı.

Seferihisar’ın Ulamış Köyü’nde yaşayan kadınların gönüllü olarak katıldıkları köy tiyatrosunda sergiledikleri performanslar dikkat çekti. Gündüzleri bağ, bahçe ve tarlada çalışırken birden kendilerini provalarda bulan kadınlar, kısa sürede hazırlanmalarına rağmen ortaya koydukları oyunla tiyatroseverlerden tam not aldı.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda sahnelenen oyuna tiyatroseverler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Oyun, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu ve Mehmet Çayırlı ile bazı Meclis Üyelerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir yurttaş topluluğu tarafından izlendi.

Oyun sonunda sahneye gelen Ulamış Köy Tiyatrosu Yönetmeni Vedat Murat Güzel, “Geçtiğimiz yıl da Milas’ta sizlerle buluşmuştuk. Milas bize uğurlu geldi. Burada sergilediğimiz oyun sonrası birçok tiyatro festivalinden teklif aldık, oyunumuzu sergiledik. Bu yıl yine sizlerle olmaktan mutluyuz. Bizi sizlerle buluşturan Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a ve Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vedat Murat Güzel’e teşekkür ederek çiçek ve plaket sunan Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu ise, “Geçen yıl oyununuzu izleme fırsatı bulmuştum. Bu yıl da yine müthiş bir performans ortaya koydunuz. Ülkemize kazandırdığınız bu güzel topluluk için yönetmenimize ve tiyatro ekibimize teşekkür ediyorum. Umarım gelecek yıl sizlerle tekrar buluşuruz” dedi.

“Çizmeli Kedi”

10. Nebi Uslu Tiyatro Şenlikleri kapsamında Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen Çizmeli Kedi adlı oyun çocuklar tarafından beğeniyle izlendi. Çocuklar oyuna hem eşlik etti hem de gönüllerince eğlendiler.

2018 yılında kurulan, Genel Sanat Yönetmenliğini Hüseyin Akşen’in yaptığı Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk çocuk oyunu Çizmeli Kedi, Duygu Cindoruk tarafından sahneye uyarlandı. Gülbin Yeşil’in yönettiği “Çizmeli Kedi”de Oğulcan Çelik, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Ziba Türk, Fatih Serdar Yılmaz ve  Sertaç Aydın rol aldılar.

Tiyatroyu beğeniyle izleyen çocuklar, mutluluklarını oyun sonunda oyundaki karakterlerle hatıra fotoğrafı çektirip sohbet ederek gösterdiler.

Oyunu izleyen Milas Belediye Başkan Vekili Ece Gülen Ozan ve Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, oyun sonunda Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na Nebi Uslu Tiyatro Şenliklerine katılmalarından dolayı teşekkür ederek günün anısına çiçek ve plaket sundular.

Nebi Uslu Tiyatro Şenlikleri kapsamında, dün gazetemizin hazırlıkları tamamlandığı saatlerde Bodrum Deneme Sahnesi tarafından Düğüm adlı oyun sahneleniyordu..

Bugün

Şenlik bugün saat 21:15’te Muğla Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenecek “Bize Gülmek Lazım 3” adlı oyunla sona erecek.

Paylaş:

Yorum Bırak