‘Ulusal Karikatür Yarışması’na katılım için son gün 20 Mayıs!

123
0
Paylaş:

‘Ulusal Karikatür Yarışması’na katılım için son gün 20 Mayıs!

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Ulusal Karikatür Yarışmasının son başvuru tarihinin 20 Mayıs Pazartesi günü olduğu anımsatıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada yarışmaya katılacaklara geç kalmamaları konusunda uyarıda bulunulurken, bu yıl yarışmaya çok fazla ilgi olduğuna dikkat çekilerek, “Bu yılın teması, dünyanın en büyük değeri olan ‘Toprak’. İnsanların geçim kaynağının üretildiği yer olan toprak, aynı zamanda ülkelerin vazgeçilmezidir. Bu yüzden Muğlamızda toprağımızın değerini biliyor ve toprağımızın öneminin değerli karikatürcü sanatçılarımızın ellerinden çıkacak eserlerle anlatılmasını istiyoruz. Bugüne kadar çok sayıda başvuru oldu ve son başvuru tarihimiz 20 Mayıs. Bu yüzden halâ daha eserlerini göndermemiş sanatçılarımızın geç kalmadan eserlerini göndermeleri konusunda hatırlatma yapmak istiyoruz.

Bu yıl, Seçici Kurulu’nu Gürbüz Doğan Ekşioğlu (Yrd. Doç. Yeditepe Ün. Öğrt. Gör.-Karikatürcü), Şevket Yalaz (Karikatürcü), Sait Munzur (Karikatürcü), Savaş Ünlü (Mizah Yazarı), A. Kadir Uslu (Karikatürcü) ve Mehmet Selçuk’un (Karikatürcü-Koordinatör) oluşturduğu 5. Ulusal Karikatür yarışmasına katılmak isteyenler yarışma şartnamesine www.mugla.bel.tr adresinden ulaşabilecek.

Yarışmacıların şartnameye uygun olarak hazırlanmış eserlerini Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Menteşe-Muğla adresine ulaştırmaları gerekiyor” denildi.

Paylaş:

Yorum Bırak