Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Çocuklar için spor – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Çocuklar için spor

153
0
Paylaş:

Çocuklar için spor

Spor, hayatımızın her anında hem sağlığımız hem de kendimize olan güvenimizi artırarak motivasyonumuz açısından önemli bir yere sahiptir. Ama şu gerçeği unutmamak lazım; hareketli yaşam tarzına ne kadar çok erken başlanırsa vücudumuzun gelişimi de bir o kadar erkenden başlar ve gün geçtikçe formunu kazanarak daha sağlıklı bir geleceğe kapı açar.

Bu açıdan çocukların sağlıklı gelişerek bir yetişkin olması için egzersizin, spor yapmanın yeri önemlidir. Kalp hastalığı, hipertansiyon, diyabet ve benzeri hastalıklar için risk faktörleri yaşamın erken dönemlerinde gelişebilmektedir. Düzenli fiziksel aktivite, bu risk faktörlerinin gelişmesini engellemeye yardımcı olur ve 2 yaşından 17 yaşına kadar hızlı gelişen vücudun daha sağlıkla büyümesini destekler.

Çocuklar ve ergenler, her gün en az 60 dakika tempolu yürüyüş, bisiklete binme, ip atlama, futbol, basketbol, yüzmek gibi harekete dayalı faaliyetlere yönlendirilebilir. Kemiklerin güçlenmesi ve eklemlerin hareket etmesi için okula arkadaşlarla yürüyerek giderek, merdiven çıkarak, yakalamaca gibi bir takım oyunlar oynayarak kendilerini geliştirebilir ve sağlıklı bir birey olmanın adımlarını atabilirler.

Ayrıca unutmamak gerekir ki, sporla birlikte doğru beslenme de olmalıdır. (365 gün)

Paylaş:

Yorum Bırak