Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Muğla’da 270, Aydın’da 10 ağacın hayatını kurtardı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Muğla’da 270, Aydın’da 10 ağacın hayatını kurtardı

268
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ağaç Sökme ve Dikme Makinesi ile ilimiz genelinde 270, Aydın’da ise 10 ağaç olmak üzere toplam 280 ağacın söküm ve farklı alanlara dikilmesinin gerçekleştirildiği bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre inşaat yapılacak alanlarda, yeşillendirilen parklarda, vatandaşların talepleri doğrultusunda özel mülkiyet arazilerinde yetişkin ağaçları farklı alanlara nakleden dönerli tip ağaç sökme-dikme makinesi, açı olarak 360 derece dönebiliyor ve dikim-söküm yapılacak ağaçlara her açıdan yaklaşabiliyor. Üzerinde 4 adet bıçak yardımı ile 155 santimetre çukur derinliğine inebilen araç 230 santimetreye kadar çukur ağzı açabiliyor. Aracın üzerine alınan ağacı taşıma yüksekliği ise 450 santimetre.

Muğla’nın ilçeleri Ula’da 90, Menteşe’de 84, Milas’ta 50, Bodrum’da 25, Fethiye’de 16, Köyceğiz’de 5 olmak üzere toplam 270 ağacı sökerek farklı alanlara dikilmesini sağlayan Ağaç Sökme ve Dikme Makinesi komşu illerden de talep görüyor. Makine ile Aydın’da 10 ağaç farklı alanlara taşınarak kesilmesi önlendi.

Paylaş:

Yorum Bırak