Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“948’inci yılında Malazgirt Zaferi kutlu olsun!” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“948’inci yılında Malazgirt Zaferi kutlu olsun!”

212
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, yazılı bir açıklama yaparak Malazgirt Zaferinin 948’inci yılını kutladı.

Açıklamasına, “Atalarımızın asırlar öncesinden adımladığı Anadolu toprakları, en son 948 yıl önce tam da bugün bir Cuma vakti Sultan Alparslan öncülüğünde kahraman ordusu ile destansı bir cenk ile Malazgirt’ten girmiş ve ilk Cuma namazını Anı harabelerinde eda etmişlerdir” sözleriyle başlayan Gönül, daha sonra -özetle- şöyle dedi:

“Aziz Milletim ebediyen Yurt edindiğimiz bu topraklarda, her zaman uyanık ve ayık olmak, diri ve bir durmak, her an saldırılara karşı da savunmaya hazır ve fikri dinç olmak zorundadır. Bir vatanımız vardır ve bu vatanımız ilelebet Türk toprakları olarak kalacaktır.

Burada varlığımız daimi oldukça kesin olan bir şey vardır ki bu da topraklarımızda asla bitmeyecek olan entrika ve bizans oyunlarıdır. Haç’ın Hilâl’e olan nefret ve kini hiç bir zaman bitmeyecektir. Buna istinaden her zaman haykırıyoruz ki; Türk milleti bizans artıklarına hiç bir zaman boyun eğmeyecek ve asla yenilmeyecektir. Alparslanların, Fatihlerin ve Atatürk’ün torunları olarak asla buna müsaade göstermeyeceğiz.

Malazgirt Zaferinin 948. yılı vesilesi ile belirtmek isterim ki, diğer bir konu olan bu zaferimizin ekranlara ve perdelere halâ yansıtılamamış olması yine içimizde duran bir ukte olarak yer almaktadır. Tarihi zaferler ve destanlarla dolu olan aziz milletimiz gereksiz onca sinema ve dizi ile uyuşturulurken, en büyük hakkı olan Malazgirt zaferi gibi gerçek destanlardan mahrum bırakılmaktadır. Ümit ediyoruz ki, işinin ustası olan ve milli şuur sahibi, alanında uzman yazar, yapımcı ve yönetmenlerce Malazgirt savaşı ve diğer kahramanlık destanlarımız beyaz perdeye uyarlanarak bu yapımları gururla izlemek nasip olur.

Bu duygu ve düşünceler ile büyük Türk milletinin Malazgirt zaferini kutluyor, başta büyük Komutan Sultan Alparslan olmak üzere, Malazgirt ovasında büyük bir destan yazan Kahraman Ordumuzu rahmet ve minnet ile yâd ediyorum.

Emanet ettikleri topraklar, İsrafil sûr’u üfleyene dek var olacaktır. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.”

Paylaş:

Yorum Bırak