Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Milas, Mehmet Berke Göztepe’yle gurur duyuyor! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Milas, Mehmet Berke Göztepe’yle gurur duyuyor!

406
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Tıp alanında 16 ödülün sahibi olan Akdeniz Üniversitesi, Tıp Fakültesi öğrencisi Milaslı Mehmet Berke Göztepe, ilçemizin gururu olmaya devam ediyor.

Akdeniz Üniversitesi, Tıp Fakültesi Anatomi, Nöroloji, Biyofizik, Mikrobiyoloji, Psikiyatri, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dallarının yanı sıra, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Bölümü ile ortak projelerde çalışan Milas doğumlu Mehmet Berke Göztepe, son olarak Tayvan Chang Gung Üniversite Hastanesi’ndeki staj programına katıldı.

2013 yılında aramızdan zamansız ayrılan, ilçemizin sevilen simalarından, Milaslıların abisi, merhum Metin Göztepe’nin ve Milas Belediyesi personeli Fatma Özcan’ın oğlu Mehmet Berke Göztepe, bugüne kadar tıp alanında 30’u aşkın ulusal ve uluslararası kongre ve toplantıda 52’den fazla yayın ve bildiri sundu. Göztepe, katıldığı 25’i aşkın kursun tamamına burslu olarak katıldı.

25’den fazla kurs ve seminere burslu katılmayı başaran Göztepe, son olarak 3 Temmuz – 23 Ağustos tarihleri arasında, Tayvan Chang Gung Üniversite Hastanesi’ndeki staj programına katıldı. Bu üniversiteye giden ilk tıp öğrencisi olan Mehmet Berke Göztepe’ye Türkiye’de ilk kez yüz, kol ve rahim naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan referans oldu.

Tayvan’da bulunduğu süre içinde Prof. Dr. David Chuang’ın yanında serbest fonksiyonel kas transferi, yüz felci ve periferik sinir cerrahisi konularında gerçekleştirilen toplantılara katıldığını belirten Göztepe, “Aynı zamanda Dr. Chuang başkanlığındaki ekiple ameliyatlara katıldım. Staj programı sonunda sertifika ile ödüllendirildim” dedi.

Tayvan’da Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptığı çalışmalarla ilgili konferanslar da verdiğini dile getiren Göztepe, Prof. Dr. Ömer Özkan’ın yaptığı kompozit doku nakilleriyle ilgili sunumlar yaptığını da sözlerine ekledi.

Paylaş:

Yorum Bırak