Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Milas’ta örnek başlangıç: “İlk Dersimiz Orman” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Milas’ta örnek başlangıç: “İlk Dersimiz Orman”

295
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okulların açıldığı 9 Eylül Pazartesi günü saat 9:30’da başlayan ilk dersi, orman yangınları yüzünden yaşanan doğa kıyımıyla ilgili farkındalık yaratmaya ayırdı.

Milas Kaymakamlığı, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde Karakaya mevkisinde “İlk Dersimiz Orman” etkinliği kapsamında fidanlar toprakla buluşturuldu.

Öğrencilerde çevre bilinci oluşturmak ve orman yangınlarının tahribatına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “İlk Dersimiz Orman” etkinliğine Beçin İlkokulu, İMİ Koleji ve Özel Milas Özge Koleji öğrencileri ve öğrenci yakınları katıldı.

Milas Kaymakamı Eren Arslan etkinlikle ilgili açıklamasında, “Yeni eğitim-öğretim yılımıza öğrencilerimizle birlikte fidan dikerek başladık. Projemize katılan ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise, “Milas Kaymakamlığı himayesinde, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Milas Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen proje ile yeni eğitim-öğretim yılında ilkokula yeni başlayan öğrencilerimiz ‘İlk Dersimiz Orman’ diyerek ilk gün ilk derslerinde 3’er fidan diktiler.

Etkinliğimiz tüm yıl boyunca sürecek ve tüm öğrencilerimiz 3 er adet fidan dikerek, fidanlara isimlerini vereceklerdir. Böylece tüm öğrencilerimizin fidanları öğrencilerimizle birlikte büyüyecektir” dedi.

Menteşe’de İlköğretim Haftası açılış programı

2019-2020 eğitim öğretim yılı açılış töreni, 87 yıl aradan sonra restore edilerek eğitim öğretime hazır hale getirilen ve Muğla’nın ilk okulu olan Menteşe Atatürk İlkokulu’nda düzenlenendi. Törene Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mürsel Alban ve Süleyman Girgin, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, 22. Dönem Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, il protokolü, öğretmenler, öğrenciler ile öğrenci yakınları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan programda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un İlköğretim Haftası mesajı okundu. Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan müzik dinletisi sunuldu. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Civelek, tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin heyecanını, sevincini, coşkusunu paylaştıklarını belirtip ilimiz Muğla’nın eğitim seviyesi yüksek bir il olduğuna dikkat çekerek, “Bizler eğitimde kalitenin arttırılması, niteliğin yükseltilmesi için büyük çaba ve emekle çalışmalarımıza devam ediyor ve yeni projeleri yaşama geçiriyoruz. Eğitim öğretimin sıcak yuvası olarak okullarımızda fiziki mekânları, koşulları iyileştiriyor, eğitim araç gereç ve donanımlarını yeniliyoruz. Okul yöneticileri, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz arasındaki en üst düzeyde tesis edilecek işbirliğini başarılı bir eğitim hayatı için fevkalade önemsiyoruz. Diğer yandan çocuklarımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim alabilmesi için okullarımızda, okul çevrelerinde, okul servis araçlarında aldığımız güvenlik tedbirlerini her ay başkanlığımda tüm tarafların katılımı ile gerçekleştirilen güvenli eğitim toplantılarında değerlendiriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Civelek ve protokol üyeleri okul bahçesine fidan dikerek restore edilen okulun ilk öğrencileri ile okul girişinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlk ders zilinin çalmasının ardından sınıflar ziyaret edilerek öğrencilere başarılar dilendi.

Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında Muğla genelinde 796 okulda toplam 152 bin 549 öğrenci, 13 bin 308 idareci ve öğretmen ders başı yaptı.

Başarılar diliyoruz …

Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullarımızın yöneticilerine yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diliyoruz …

Paylaş:

Yorum Bırak