Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Zeki Duygulu’nun anısına saygıyla, sevgiyle … – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Zeki Duygulu’nun anısına saygıyla, sevgiyle …

216
0
Paylaş:

Z‘Milas Belediyesi 10. Sanat Edebiyat Günleri’nin bu yılki konuğu/konusu Milaslı ünlü Besteci, merhum Zeki Duygulu …

BAKIŞ Haber / A. Kemal KAŞKAR –

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen “Sanat Edebiyat Günleri“ etkinliğinin 10’uncusu 20 – 21 Eylül tarihlerinde yapılacak. Milas Belediyesi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde bugün saat 20’de başlayacak olan etkinliğin konusu/konuğu: Milaslı ünlü Besteci, merhum Zeki Duygulu …

“Lirik Sözün Bestecisi Zeki Duygulu” adlandırmasıyla gerçekleştirilecek sempozyumda kolaylaştırıcı yöneticilik görevini yine Milaslı Şair-Yazar Halim Şafak Şanlıdağ yapacak. Sempozyumda ayrıca Halim Şafak Şanlıdağ tarafından hazırlanıp Milas Belediyesi Kültür Yayınları arasında yayınlanan “Lirik Sözün Bestecisi“ adlı kitabın tanıtımı da yapılacak.

Sempozyumda bu akşam Şirvan Güneri, Cengiz Kılıç ve Gülay Tuncer, yarın akşam ise Milas Türk Musıkisi Derneği Saz Heyeti eşliğinde Metin Duygulu, Zeki Duygulu’nun bestelerini “Zeki Duygulu şarkıları söylüyoruz” bölümlerinde saat 22’den itibaren seslendirecekler.

Birinci Oturum

Bu akşam saat 20’de Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın yapacakları konuşmalarla yapılacak sempozyumda saat 20:30’da başlayacak ilk oturumda yapılacak sunumlar şöyle:

“Fahriye Akşit ve Zeki Duygulu’nun Bilinmeyen İki Bestesi” (Hakan Cevher), “Erken Dönem Kültür Endüstrisi ve Zeki Duygulu” (Zeki Coşkun), “Milaslı Zeki Duygulu” (Hüseyin Avni Kunduracıoğlu), “20. Yüzyıl Türk Müziğinde Zeki Duygulu ve Saz Eserleri” (Ayhan Sarı ve Gözde Çolakoğlu Sarı)

İkinci Oturum

Yarın saat 20’de başlayacağı belirtilen ikinci oturumun sunumları ise şöyle:

“Babam Zeki Duygulu” (Metin Duygulu), “Hamiyet Duygulu ve Karadeniz Türküleri Seslendirdiği Taş Plakların İncelenmesi” (Özgün Arda Nural ve Abdullah Akat), “1950 ve 1960’lı Yılların Türkiye’sinden Zeki Duygulu’ya Bakmak” (Selçuk Küpçük), “Göçmenliğin Yaratıcı Gücü: Zeki Duygulu” (Hasan Özgen) ve “Kırın Ezgisi, Şehrin Şarkısı” (Halim Şafak)

Paylaş:

Yorum Bırak