Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Özer, Hisarcıklıoğlu’nu Milas’a davet etti – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Özer, Hisarcıklıoğlu’nu Milas’a davet etti

262
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Uluslararası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi tarafından İstanbul’da düzenlenen Güçlü Bir Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi’ne katıldı.

MİTSO Basın Bürosundan iletilen bilgi notuna göre, zirvede TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile de bir araya gelen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Özer, Hisarcıklıoğlu’nu 16 Ekim’de MİTSO tarafından düzenlenecek “Coğrafi İşaretler Ürünlerimize Değer Katıyor” toplantısına ve bu yıl 6’ncısı 2 ve 3 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Milas Zeytin Hasat Şenliği’ne davet etti.

ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, zirvede yaptığı konuşmada, “Fikir üretenleri desteklerken, onları koruyacak politikalar da üretmek zorundayız. Bunun iki sebebi var: Birincisi; bu konuyu ahlaken sahipleniyoruz. Fikri mülkiyet haklarının ihlalinin aslında hırsızlıktan hiçbir farkı yok. Kul hakkı nasıl haramsa, fikri mülkiyet hırsızlığının da, bunun sonucunda oluşan haksız rekabetin de vicdanen hiçbir savunulacak yönü yok. Bu bilinci tüm topluma ve özel sektöre yaymamız gerekiyor” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak