“Bir idik Birlik olduk, Üreticinin gücü olduk!”

101
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Süt Birliği yönetimi, “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü” dolayısıyla ilçemizdeki basın çalışanlarıyla Sarnıç Restoran’da yemekli bir buluşmada bir araya gelerek Birliğin çalışmaları ve geleceğe dönük projeleriyle ilgili paylaşımlarda bulundu.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Barış Pınarı Harekatı’na desteğini ve başarı dileklerini ifade edip “Tüm şehitlerimizi ve hain saldırılarda hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” sözleriyle başladığı konuşmasında daha sonra 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı.

2007 yılında “Bir idik Birlik olduk, Üreticinin gücü olduk” sloganıyla çıktıkları yolda yaşanan gelişmeleri rakamlarla ortaya koyan Gezgin, Birlik olarak yaptıkları çalışmaları şöyle sıraladı:

-Selimiye mahallesinde temeli atılan, çalışma alanı ve kapasitesi ile Ege Bölgesi’nde sayılı tesisleri arasında yer alan Çiğ Süt Yenileşim Merkezimizi yüzde 50 hibe desteği alarak kısa sürede tamamladık ve üyelerimizin hizmetine sunduk.

-Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri A.Ş.’yi hizmete açarak, Birliğimiz üyelerince üretilen başta et ve çiğ süt olmak üzere birçok kaliteli gıdayı ve zeytinyağı, bal gibi yöresel ürünlerimizi uygun fiyatla tüketicimizle buluşturduk. Hemşerilerimizden gelen yoğun ilgi ve talep üzerine, Milas başta olmak üzere, Muğla genelinde açmayı düşündüğümüz yeni şubelerimizin de müjdesini vermek isterim.

-Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküterimizde, Muğla’da ilk defa Süt Matik’i kullanarak 2018 yılının Mayıs ayında çiğ süt satışına başladık. Düzenli artış gösteren süt satışlarımız şu an günlük yaklaşık bin 200 litrelere ulaşmıştır.

-Üreticilerimizin modern yöntemlerle hayvancılık yapabilmelerini, kaliteli süt üretebilmelerini sağlamak amacıyla; eğitim ve proje yatırımlarında bulunarak, üreticilerimize bu yönde bilinç kazandırdık.

-Birlik üyesi tüm üreticilerimizi ferdi kazalara karşı sigortalatarak, olası risk durumlarında üreticilerimizin mağduriyetlerini ortadan kaldırmak için önlem aldık.

-Dünya Süt Haftası münasebetiyle süt ve süt ürünlerinin tüketimi konusunda bilinç oluşturmak adına, renkli ve bir o kadar da anlamlı etkinliklere imza attık. Gelecek nesillerimizin, halkımızın sağlıklı beslenme bilinci kazanmaları için çok sayıda öğrencimizi ve velilerimizi, vatandaşlarımızı bu etkinliklere dahil ederek, bilgilendirdik.

-Her yıl artan ticari faaliyetlerimizle Milas Süt Birliği olarak, Muğla Kurumlar Vergi Listesi’nde ilk 100’e giren tek sivil toplum kuruluşu olma başarısını gösterdik.

-Milas Organize Sanayi Bölgesi’nde, süt işleme tesisimizi ve diğer yatırım tesislerimizi kurmak için tüm planlamalarımızı ve proje çalışmalarımızı tamamladık. Uygulamaya geçmek için yer tahsisini bekliyoruz. Yer tahsisinin ardından süt işleme tesisimizle birlikte, üreticimizin en büyük girdi maliyeti olan yem konusunda maliyeti düşürecek önemli bir proje olan Flake işleme tesisini hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Paylaş:

Yorum Bırak