‘Gelecek Nesiller Anaokulu’nun resmi açılışı yapıldı

274
0
Paylaş:

İlkay KANKAYNAR –

Ahmet Çavuş-Hayıtlı mahallemizde 3-6 yaş grubuna yönelik tam ve yarım gün olarak geçen ay içinde hizmet vermeye başlanan ‘Gelecek Nesiller Anaokulu’nun resmi açılış töreni yapıldı.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Şube Müdürü Türker Yurtsever ve bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir yurttaş topluluğunun katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde konuşan Okul Müdürü Gülsüm Soygan, “Okulumuzda çoklu zeka teorisi yöntemi rehberliğinde eğitimimizin hareket noktası oyun, merkezimiz ise öğrencidir. Bilgisayar destekli eğitimle amacımız öğrencilerimizin kendilerini keşfetmelerine olanak sağlamak, değişen ve gelişen topluma daha çabuk uyum sağlamalarına yardımcı olarak sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Bu güzel evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğimizi onlara emanet etmek bizlere gurur veriyor. Bize verdiğiniz büyük destekten dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.

Sevgili çocuklar, sizler milletimizin en değerli varlığı, barışın ve sevginin temsilcisi, aydınlık yarınlarımızın güvencesisiniz. Yüce Atatürk’ü kendinize örnek almalısınız. Yüce Atatürk’ün yaşamından ilke ve devrimlerinden, düşüncelerinden ve öğütlerinden çok şeyler öğreneceksiniz. Sizleri çok seviyor, sizlere inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Okulumuzun 2019-2020 eğitim ve öğretim yılını başarılı bir şekilde geçirmemiz dileğiyle hepinizi selamlıyorum” dedi.

“Görevimizin bilincindeyiz”

Okul Müdürü Soygan’ın ardından söz alan Okul Kurucusu Murat Ünal ise, “Çağdaş eğitim standartlarının, iyi eğitim görmüş bireylerin ve bilginin giderek daha büyük bir güç haline geldiği günümüzde, eğitimin bütün unsurları olarak bizlere büyük görev düşmektedir. Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri, yenilikleri izlemek ve ülkemizin gelişmesine katkı sunmak hatta belirleyici olmak eğitim kurumlarının görevidir. Günümüzde bilgiye erişim kaynakları oldukça geniştir. Bu kaynaklara en kolay şekilde erişimi sağlamak için rehberlik edicilik görevimizin bilincindeyiz. Okulumuzun idaresinden hizmetlisine kadar tüm çalışanları, eğitim öğretim sürecinin aksamayan bir dişlisi olmaya gönüllüdür. Özel Gelecek Nesiller Anaokulu olarak montessori eğitimini benimsiyoruz. Maria Montessori, ‘Eğitim, öğretmenlerin çocuklara sözcüklerle anlattıklarıyla değil, çocukların fiziksel ve sosyal geçirdikleri yaşantılarla gerçekleşir’ cümlesi ile montessori felsefesini açıklar. Bu eğitimin amacı; çocuğun, bireysel beceri ve ilgi alanları ile karakteri göz önüne alınarak, uygun ortam sağlayıp çocuğun bu ortamda kendi kişisel öğrenme hızında, hiçbir baskı uygulamadan, kendi merakları ve istekleri doğrultusunda, sebep-sonuç ilişkisi üzerinden öğrenmesini sağlamaktır. Okulumuzda ekip arkadaşlarımızla çok güzel bir uyum içindeyiz. Bu uyumu öğrencilerimiz ve velilerimizle de paylaşıyoruz. Çok güzel gelecek nesiller yetiştireceğimize inanıyoruz. Başarılar paylaştıkça çoğalır.

Naçizane ben, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz’ sözlerini çok seviyorum. 2019 – 2020 eğitim ve öğretim yılının okulumuz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Son konuşmacı olarak söz alan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise, Milas’ta eğitim alanında yapılan yatırımlara dikkat çekerek, yatırımlarla birlikte eğitim seviyesinin de yükseldiğine dikkat çekerek, bu yeni eğitim yuvasının Milas’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Gelecek Nesiller Anaokulu’nun kurdelesi kesilerek resmî açılışı gerçekleştirilmiş oldu.

Paylaş:

Yorum Bırak