‘Kabak tatlısı ikramlı buluşma’nın ikincisi yapıldı

356
0
Paylaş:

A. Kemal KAŞKAR –

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu’nda ilki geçen yıl yapılan ‘kabak tatlısı ikramlı buluşma-tanışma’ etkinliğinin ikincisi, 25 Ekim Cuma günü saat 15’te yapıldı.

Bir eğitim-öğretim kurumunun, içinde bulunduğu kentle ‘kabak tatlısı ikramlı’ buluşmasının ülkemiz üniversite çevresinde başka bir örneğinin olmadığına dikkat çeken davetliler, geleneksel hale getirilen bu buluşma-tanışma etkinliğinden duydukları hoşnutluğu dile getirdiler.

Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kır ve Müdür Yardımcısı Ahmet Trabzon’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Erman Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Milas KYK Yurt Müdürü Serkan Acarsoy, MSKÜ Milas MYO ve Milas Veteriner Fakültesi akademik çalışanları, bazı meslek odalarının temsilcileri, bazı muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ile basın mensuplarının da aralarında bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kır, yaptığı açılış konuşmasında geleneksel hale getirilen etkinliğe geldikleri için katılımcılara teşekkür edip hoş geldiniz dedikten sonra sözü Rektör Prof. Hüseyin Çiçek’e bıraktı.

Hoş geldiniz deyip katılımcılara saygı ve sevgilerini ifade ederek sözlerine başlayan Prof. Çiçek, ‘kabak tatlısı’ ikramıyla tatlandırılan bu buluşmanın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek sürdürdüğü konuşmasında Milas MYO’nun kuruluş sürecini özetledi ve okulla ilgili bazı rakamsal bilgiler verdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek konuşmasını, aramızdan ayrılışının 14’üncü yılında Sıtkı Koçman’ı anıp, Koçman’ın “El ele vererek her şeyi yapabiliriz” sözlerini aktararak tamamlandı.

Ve etkinlik, Sakarya’nın ünlü kabağından yapılan tatlının ikram edilmesi sonrasında katılımcılar arasındaki tatlı tatlı sohbetlerle sona erdi.

Paylaş:

Yorum Bırak