Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Salı Toplantısı’nda gündem yine yoğundu – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Salı Toplantısı’nda gündem yine yoğundu

207
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / A. Kemal KAŞKAR –

CHP Milas İlçe Örgütü geleneksel Salı toplantısında bu kez gündem, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı olup seçimi kaybeden Barış Saylak’ın Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü olarak atanması ve Delege seçimleri idi.

CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Saylak’ın seçim çalışmaları sırasında “Ben kendim için değil Milas için siyaset yapıyorum. Milas için siyaset yapmak için adayım” sözlerini anımsatıp kendilerinin de “Sen bunun pazarlığını yaptın, bu seçimleri kaybedeceksin, Muğla’ya İl Tarım Müdürü olacaksın” dediklerine dikkat çekerek, “Bu arkadaş Milas için değil kendisi için siyaset yapmış” dedi ve “İl Tarım Müdürü arkadaş, hani Milas için siyaset yapıyordun?” diye sordu.

Eski Muğla Milletvekili ve eski Milas Belediye Başkanlarından Fevzi Topuz’un, “Kucaklayıcı olmalıyız, yoksa kaybediyoruz ve kişisel çıkarlarına gidiyor insanlar” sözlerinin dikkat çektiği bu konuda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da konuya kısaca değinerek şunları söyledi:

“Seçimden önce ilçe başkanlarıyla bizi ziyarete geldiklerinde kendilerine ifade etmiştik. Türkiye’de ilk defa İl Tarım Müdürü seçimle belirlenecek demiştik. Seçimi kaybeden İl Tarım Müdürü olacak demiştik ki zaten oldu. Hayırlı olsun.”

Tokat ayrıca ‘katı atık bedelleri’ ile ilgili de kısa bir açıklama yaparak, bunun yeni bir uygulama olduğuna ve belli kriterlere göre hesaplanarak alınacağına dikkat çekip uygulamada yanlışlık görülürse düzeltileceğini sözlerine ekledi.

Daha sonra, 8-30 Kasım tarihleri arasında yapılıyor olan delege seçimlerine ilişkin bazı rahatsızlıklar ve eleştirilerin dile getirilip tartışıldığı toplantının sonunda CHP’ye üye olan Pinar Muhtarı Gürdal Kaya il Akyol Muhtarı Durmuş Akyol’a parti rozetleri takıldı.

Paylaş:

Yorum Bırak