Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Tam destek hep destek Yeni Milasspor! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Tam destek hep destek Yeni Milasspor!

234
0
Paylaş:

Bakış Açısı / Hüseyin AÇAR –

2019-2020 Muğla Süper Amatör Futbol Liginde mücadele eden ilçemiz takımı Yeni Milasspor ile ilgili destek amaçlı bir köşe yazısı ile bu hafta Bakış Okuyucuları ile Bakış Açısı köşemizde buluşmak istedim.

İlçemiz Milas ve ülkemiz ile ilgili köşe yazılarımızla sizlerle Bakış Gazetemizde buluşmaya devam ediyoruz.

Bu hafta yazımızın konusu, ilçemiz Milas’ın en köklü ve en saygın spor kulüplerinden biri olan Yeni Milasspor olsun dedim ve Yeni Milasspor’da yaşanan gelişmelerle ilgili de bilgileri sizlerle paylaşalım istedim.

Yeni Milasspor ile ilgili kısa bir bilgi paylaşımı ile başlıyorum yazıma …

1984-85 döneminde profesyonel anlamda futbol yolculuğuna Üçüncü Lig’le başlayan Yeni Milasspor, 17 yıl kaldığı bu ligde Milas’ın sporcularıyla mücadelesini en parlak ve en güzel şekilde yapmış.

Yıl 2000’i gösterdiğinde Yeni Milasspor artık Muğla Süper Amatör Futbol Ligine dönüş yapıyor. Ve bu ligde bu güne kadar da mücadele etmeyi sürdürüyor.

Sadece 2010-2011 sezonunda BAL Ligi, yani Bölgesel Amatör Lige alınıyor. O dönem Turgutreisspor Süper Amatör Futbol Ligi şampiyonu Yeni Milasspor da lig ikincisi olarak bu ligde yer alıyorlar.

Yeni Milasspor’un BAL’daki yolculuğu sadece bir sezon sürüyor. Sezonu 11. sırada tamamlayan Yeni Milasspor bu ligin statüsü nedeniyle bir alt kümeye düşürülüyor.

Sonuçta Yeni Milasspor Muğla Süper Amatör Futbol Liginde hep ikinci olarak sezonları tamamlıyor. Şampiyonluklar bir türlü gelmiyor. Bal Ligi özlemi her sezon erteleniyor. Ta ki 2016-2017 sezonuna kadar…

2016-2017 sezonu yeni Milasspor için yeni umutların yeni başlangıçların sezonu oluyor.

Yeni Milasspor Kulübünün başına gelen Hasan Özmen ve ekibinin özverili çalışmaları sonrasında yıllar sonra bir şampiyonluk geliyor. Hem de Yeni Milasspor sezonda hiç yenilgi almadan ligi şampiyon olarak tamamlıyor.

Ancak yine Futbol Federasyonu’nun yanlış ve haksız bir statüsü şampiyon Yeni Milasspor’un BAL Ligine yükselmesini engelliyor.

BAL Liginde mücadele eden Yatağanspor ve Ortaca Belediyespor’dan sezon sonu ikinci sırada ligi tamamlayan Yatağanspor ile Muğla’da tek bir maç oynanıyor.

Maçın son dakikalarına kadar 2-1 galip durumda olan ilçemiz takımı karşılaşmanın son 5 dakikasında beraberlik golünü kalesinde görüyor ve karşılaşma 2-2 sonuçlanıyor.

BAL Ligine çıkacak takım Yeni Milasspor mu olacak yoksa Yatağanspor mu olacak sorusunun cevabı penaltı atışları sonrasında karşılık buluyor ve Yeni Milasspor ne yazık ki Süper Amatör Lige dönüyor.

2017-2018 sezonunda yine aynı kulüp başkanı ve yönetimiyle Yeni Milasspor yine aynı heyecanla lige başlıyor. Yine sezon sonunda namağlup şampiyonluk geliyor.

Ancak bu kez BAL Ligine yükselme maçında rakibimiz değişiyor. Ortaca Belediyespor karşımıza çıkıyor ve maçın sonucu 2-1’lik mağlubiyet ve yeniden Süper Amatör Lige dönüş …

2018-2019 sezonu Yeni Milasspor için tam anlamıyla felaket ve kâbus sezonu oluyor.

Kulüp Başkanlığı ve yönetim el değiştiriyor. Kulübün Başına Ahmet Karabıyık geliyor. Sezon için güçlü bir futbol takımı oluşturuluyor. Ancak kulüp başkanının tutarsız davranışları ve yönetimin zayıflığı sonrasında önce futbol takımında futbolcuların problemleri gündemi işgal etmeye başlıyor. Sonrasında Yeni Milasspor’a her koşulda destek veren, her zaman yanında olan özellikle de Sevdamsın Yeni Milasspor Taraftarları arasında bölünmeler başlıyor. Taraftarların kulüp başkanı ve yönetimiyle çatışmaları sosyal medya yoluyla çığ gibi büyüyor, içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Kısaca Yeni Milasspor Taraftarları, Kulüp Başkanı Ahmet Karabıyık ile yönetiminin yaptığı icraatları yeterli bulmuyor.

Sonuç olarak, 2018-2019 sezonu tam bir kaos ile geçiyor ve Yeni Milasspor ligi üçüncü sırada tamamlıyor.

Bu arada 2015-2016 sezonu başlangıcına kadar aylık 30-35 bin liralık kalıcı geliri olan Yeni Milasspor Kulübünün gelirleri de Büyükşehir Yasasının çıkmasıyla ufaldıkça ufalıyor, azaldıkça azalıyor, nerdeyse kuşa dönüyor ve yaklaşık 9-10 bin lira gibi bir rakama ulaşıyor.

Bu rakamlarla kulüp yönetimi de bir hayli zorlaşıyor.

2019-2020 sezonu, yani günümüze gelince, kendine yani bir kulüp başkanı ve yönetimi bulmakta zorlanan Yeni Milasspor’da tam kayyuma gidilecekken geçici bir kriz yönetimi oluşturuluyor ve bu yönetimin başına da Yeni Milaspor’da kulüp başkanlığı yapmayı çok isteyen biri geliyor: Yüksel Öcal isimli Milaslı iş insanı önce kulübün eski başkanı Ahmet Karabıyık’tan olağanüstü genel kurul kararı alması için ilk çalışmasını yapıyor. Sonrasında kulübün Süper Amatör Lige katılabilmesi için kendi hesabından Muğla ASKF’ye katılım ücretini yatırıyor.

Bu çalışmalarını henüz kulübün başkanı olmadan gerçekleştiriyor.

Sonuçta Yeni Milasspor lige katılıyor.

“Bu sene feda senesi olsun” deniliyor zira Süper Amatör Ligde mücadele eden takımımızda hep Yeni Milasspor’un alt yapısında yetişen futbolcular yer alıyor.

Takımın başına da, yine teknik sorumlu olarak Yeni Milasspor’un eski futbolcularından biri olan Mehmet Kabak getiriliyor.

Ligde bu sene yıllardır görmek istediğimiz bir Yeni Milasspor mücadele ediyor. Bana göre ligde alınacak sonuçların çok da önemi yok. Milas’ın kendi değerlerinin takımda yer alması daha önemli.

Ekonomik olarak güçlü olmayan, zor şartlarda lige katılabilen bir Yeni Milasspor’un geriye dönüp baktığımızda ne yazık ki dikili bir tek ağacının olmadığını görüyorum.

Futbolcularının kalacağı, birlikte yemek yiyebilecekleri, teknik yönetimin takımla toplantı yapabileceği ve hatta yıllardır zor şartlarda elde edilen kupaların sergilenebileceği bir spor tesisi olmayan spor kulübünden başarı beklemek haksızlık olur.

‘Bu arada Yeni Milasspor’un kupaları eski bir depoda kaderine terk edilmiş bir şekilde duruyor!’

Antrenman yapacak saha bulunmuyor, kalıcı gelirleri yok, güçlü bir yönetimi yok! Şu an Yeni Milasspor için çaba harcayan herkes fedakârlık yapıyor.

Yeni Milasspor’u sadece Süper Amatör Ligde mücadele eden bir takım olarak düşünmek ve yorumlamak da yanlış olur. Alt yapısında da liglere katılan genç sporcularla ve onların antrenörleriyle bir bütün olarak Yeni Milasspor’u görmek gerekir.

Tüm bu bilgilerin ışığında baktığımız zaman Yeni Milasspor’un bu seneki lig mücadelesinden hiç kimse şampiyonluk beklemesin, hiç kimse alınan maç sonuçlarına göre futbol takımını ve antrenörlerimizi değerlendirmesin.

Dönemin en zor şartlarında oluşmuş bir takımla ligde mücadele eden Yeni Milasspor’a herkes sahip çıkmalı, kucak açmalıdır.

Özellikle Sevdamsın Yeni Milasspor Taraftarlar Derneği ile Milas’taki tüm futbolseverler Yeni Milasspor’un bu genç kadrosunun lig maçlarını izlemek ve onlara destek olmak için her hafta tribünleri doldursunlar maç sonucu ne olursa olsun bu genç futbolculara destek olup moral versinler.

Genç futbolcuları kaybetmek kolaydır ancak kazanmak zor olandır ve bizlerde bu gençleri kazanmak için onların yanında olalım diyorum ve yazımı da noktalıyorum.

Yeni Milasspor’a hep destek tam destek verelim …

Paylaş:

Yorum Bırak