Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Teknelerden katı-sıvı atık toplanmaya devam ediliyor – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Teknelerden katı-sıvı atık toplanmaya devam ediliyor

129
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Göcek ve Akyaka’da iki atık alım merkezine sahip Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin 6 tekne ve deniz araçlarıyla 1 Ocak 2019 tarihinden bugüne kadar Muğla sahillerini ziyaret eden teknelerden 1 milyon 650 bin 440 kilogram ambalaj ve organik atık, bin 497 litre atık yağ, 14 bin 590 litre sintine, 1 milyon 585 bin litre de pis su topladığı bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Muğla’nın zümrüt yeşili ormanlarının yanı sıra masmavi dantel gibi işlenmiş koyları var. Sadece Türkiye’nin değil Akdeniz’e kıyısı olan dokuz ülkeden de daha uzun kıyı şeridine sahibiz. Mavi yolculuğun başladığı, mavi ve yeşilin her tonunu cömertçe sergilediği bu güzellikleri korumak için Büyükşehir Belediyesi olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Göcek ve Akyaka’da atık alım merkezlerimiz ve 6 teknemizle deniz araçlarından atık topluyoruz. Eşsiz koylarımızı korumak için tekne sayımızı ve atık alım merkezlerimizi arttırma çalışmalarımız devam ediyor. Marmaris Karacasöğüt için başvurumuz nihayet olumlu sonuçlandı. Önümüzdeki yaz Karacasöğüt’te de vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Muğlamızı mavi ve yeşili ile koruyarak geleceğe taşıyacak, çocuklarımıza daha yaşanır bir şehir emanet edeceğiz” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak