Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Balıkta KDV oranı yüzde 1’e indirilsin!” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Balıkta KDV oranı yüzde 1’e indirilsin!”

113
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas’ta toprak havuzlar içinde balık üretimi yapan üreticilerin kurduğu Milas İlçesi İç Su Ürünleri Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Muhammet Toğuç ve Başkan Yardımcısı Sadullah Yaman, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ettiler.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre Özer ve MİTSO yönetim kurulu üyelerine sorunlarını bir kez daha anlatan Toğuç, öncelikli isteklerinin balıktaki KDV oranının yüzde 1’e indirilmesi olduğunu belirterek, bu konuda kendilerine verdiği destek nedeniyle MİTSO yönetimine teşekkür etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, gerek toprak havuz gerekse açık deniz balıkçılarına destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “Biz MİTSO olarak sizlerin sorunlarını TOBB’a ve TOBB kanalıyla ilgili bakanlıklara aktarıyoruz. Bu konuda en önemli talebimiz KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi, balıkçıların kullanmakta olduğu elektriğe indirimli tarife uygulanmasıdır. Bundan sonra da bu talepleri her fırsatta dile getirmeye devam edeceğiz. Çünkü, kültür balığı üretimi Milas ekonomisinin zeytin ve zeytinyağı ile birlikte temel direklerinden biri” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak