Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Atık Pil Çöp Değildir’ deyip 200 kilo atık pil topladılar! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Atık Pil Çöp Değildir’ deyip 200 kilo atık pil topladılar!

508
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

TEMA Vakfı Milas İlçe Temsilciliği, Milas Belediyesi ve Milas Bilim Anadolu Lisesi işbirliğiyle ilçemizde atık pil toplama etkinliği düzenlendi.

14 Ocak 2020 Salı günü “Atık Pil Çöp Değildir” sloganı ile TEMA Milas İlçe Sorumluluğu ve Milas Bilim Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 30 öğrenci ve 4 öğretmenden oluşan ekip tarafından yaklaşık 200 kilo atık pil toplandı.

Milas Bilim Anadolu Lisesi’nde sergilik açılması ile başlayan etkinlikte Atapark çevresi ve Cumhuriyet Caddesi’nde, özellikle telefon ve saat tamircilerine uğranılıp atık piller toplandı. Bu sırada vatandaşlara, atık pillerin çevreye verdiği zarar anlatıldı.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan TEMA Vakfı Milas İlçe Sorumlusu Mehmet Nergiz, “Kullanılan pillerin içerisinde geri kazanımı olan metaller kadar çevreye (toprağa, suya karıştığında) zarar veren ağır metaller de mevcuttur. Çöp yerine atık pil kutularına atılan piller yeniden işlenip kaşık, çatal, kalem gibi ürünlerde ham madde olarak kullanılabilmektedir. TEMA Vakfı İlçe Sorumluluğu ve Milas Belediyesi üç yıldır yapılan pil toplama etkinliğine Milas Bilim Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri de katkı sağladı. Topladığımız piller Milas Belediyesi aracılığı ile kısa adı TAP olan ‘Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ne kargo ile gönderilecek” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak