Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
ADD Milas Şubesi genel kurulu yapıldı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

ADD Milas Şubesi genel kurulu yapıldı

683
0
Paylaş:

A. Kemal KAŞKAR –

ADD Milas Şubesi olağan genel kurul toplantısı 12 Ocak Pazar günü, Milas Belediyesi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Salonu’nda yapıldı. Genel kurula, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammed Tokat, Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, bazı Milas Belediye Meclis Üyeleri, bazı Muhtarlar, Eğitim-İş Milas Temsilcisi Şahin Bilgi ve İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu’nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 50 kişilik bir topluluk katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunması ile başlayan genel kurulda daha sonra ADD Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen, geçen dönem gerçekleştirilen çalışmaları özetleyen bir konuşma yaptı.

Konuşmasının son bölümünde, “demokratik kitle örgütlerinin topluma ve dolayısıyla ülkeye hizmet etmenin araçlarından biri olduğu”na dikkat çeken Erşen sözlerini şöyle tamamladı:

“ADD çatısı altında, şube başkanı olarak yapmak istediklerimin pek çoğunu gerçekleştirememenin üzüntüsü içindeyim. Gençlik kollarını kurmak da bunlar arasında. Oysa bizler de Atatürk gibi gençlere güvenmeli, onları bilgilendirip, bilinçlendirerek ve çeşitli zeminlerde deneyim kazanmalarını sağlayarak, konumları ve kurumları gönül rahatlığı ile gençlere teslim edebilmeliyiz. Dilerim; bizden sonraki yönetimler, siyasi ve kişisel hırs ve çıkarlardan soyutlanmış olarak ‘Atatürkçü Düşünce’ye, Milas’a, topluma ve ülkeye yararlı çalışmaları gerçekleştirirler. Atatürk’ün izinden gidenin yolu mutlaka başarıya ve ışığa ulaşacaktır.”

Divan’ın oluşturulmasıyla süren genel kurulda, yönetim kurulu çalışma ve denetim kurulu raporlarının okunup aklanmasının ardından yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ile üst kurul delegelerinin seçimi yapıldı.

40 üyenin katılıp 35 üyenin oy kullandığı seçim sonucunda yeni Yönetim Kurulu; Refik Mutlu, Aysun Yılmaz, Mehmet Ateş, Çağdaş Savaş, Nuray Gözel, Mustafa Ustaoğlu ve Sabahattin Akan’dan oluştu.

Şube Denetleme Kurulu’na Cüneyt İlter, Bisal Kale ve Faik Baklan; Disiplin Kurulu’na Hüseyin Rahmi Özer, Kasım Özkan ve Şakir Özdemir; Üst Kurul Delegesi olarak da Ümit Özbek, Tuncer Bükücü, Halil Mutlu ve Gülçin Erşen seçildiler.

Yönetim Kurulu’nun bu hafta içinde yapacağı ilk toplantıda kendi içinde görev dağılımı yapacağı bildirildi.

Paylaş:

Yorum Bırak