Milas Belediyesi 10. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması için Son başvuru tarihi: 1 Mayıs 2020

541
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması başvurularının kabul edilmeye başlandığı bildirildi. Konu kısıtlaması olmayan ve tüm çizerlere açık olan yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 1 Mayıs 2020 olarak açıklandı.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da yer aldığı ‘Seçici Kurul’da Karikatüristler Kamil Masaracı, İzel Rozental, Sonay Yılmaz, Hicabi Demirci, Nazım Alpman, Ramize Erer, Çiğdem Demir, Yüksel Aksu, Serter Karataban ve Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk yer alacaklar.

20 Mayıs’ta sonuçları açıklanacak olan yarışmanın ödül töreni 19 Eylül’de gerçekleştirilecek. Aynı gün Çöllüoğlu Hanı avlusunda açılacak ve ödül alan karikatürlerle sergilenmeye değer karikatürlerden oluşacak sergi 1 Ekim’e kadar açık kalacak.

Yarışmanın birincisine 7 bin 500, ikincisine 5 bin ve üçüncüsüne 3 bin lira ödül verilecek.

Yarışmaya katılacak sanatçıların eserlerini, “10. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması – Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No: 24/A 48200 Milas, Muğla” ya da [email protected] ve [email protected] e-posta adreslerine göndermeleri gerekiyor.

Paylaş:

Yorum Bırak