Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘KYK Tematik Kış Kampı’ Milas’ta da yapıldı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘KYK Tematik Kış Kampı’ Milas’ta da yapıldı

835
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘KYK Tematik Kış Kampları’ Milas’ta yapıldı.

Elazığ, Karaman, Konya, Nevşehir, Tekirdağ ve Tunceli’den 150 öğrencinin katılımıyla düzenlenen kampın açılış töreni KYK Milas Öğrenci Yurdu’nda düzenlendi. Törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Genel Müdürlüğü Kredi Dairesi Başkanı İlkay Atlı, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, kurum yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada ülkemiz genelinde 14 ilde 14 farklı tema ile 81 ilden 2100 KYK’lı gencin katılımıyla 5. KYK Tematik Kış Kamplarının yapıldığını belirten İlman, “Gençlik ve Spor Muğla ailesi olarak 5 yıldır yapılan Tematik Kış Kamplarına 5. kez ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen İnsan ve Toplum Kampına 6 farklı ilden 150 KYK’lı kıymetli gencimiz katılmakta. Dolu dolu keyifli bir kamp dönemi geçireceğiz. İnsan ve toplum yaşamına dair alanında 8 ünlü isim tecrübelerini paylaşmak için gençlerimizle olacak. Ayrıca sinema, yarışmalar, spor aktiviteleri, Şehitlik ziyaretlerimiz olacak ve Şehit ailelerimizle bir araya geleceğiz. Yeryüzünün cennet köşesi Muğlamızın ve Milasımızın tarihi, doğal ve kültürel mekanlarına gezilerimiz ile yaşamımızda iz bırakacak 5 günlük bir kamp dönemi geçireceğinize inanıyorum” dedi.

Kampın başlangıç töreninde daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü Kredi Dairesi Başkanı İlkay Atlı, Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir ve Milas Kaymakamı Eren Arslan konuşmalarını yaptılar. Konuşmaların ardından Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Halk Oyunları Ekibi tarafından bir gösteri sunuldu.

İTBF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tayfun Doğan, Selçuk Üniversitesi Sinirbilim Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Selvi, Sunucu Zeynep Bayramoğlu, Sunucu Pelin Çift, Yazar Süleyman Ragıp Yazıcılar, Yazar Mehmet Ali Bulut, Yazar Yusuf Kaplan ve Sanatçı Sedat Anar tarafından sunumların yapıldığı kamp etkinlik programı kapsamında ayrıca gönüllülük faaliyetleri, sinema izleme, masa tenisi turnuvası, Şehitlik ve Şehit ailelerini ziyaretler, gezi, bilgi yarışması, müzik dinletisi gibi etkinlikler düzenlendi.

Paylaş:

Yorum Bırak