Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘23 Nisan’ın 100. Yılı Kutlama Programı’ başlatıldı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘23 Nisan’ın 100. Yılı Kutlama Programı’ başlatıldı

513
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve Atatürk’ün dünya çocuklarına hediye ettiği 23 Nisan’ın 100’üncü yıl dönümünü 100 etkinlikle kutlayacağı, bu geniş etkinlik programı kapsamında Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ilk etkinlik olarak “Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti” adlı çocuk oyununa, aralarında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün de katıldığı kalabalık bir topluluğun katıldığı belirtildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, 23 Nisan’ın 100’üncü yıl dönümünü kutlama etkinlikleri ile ilgili açıklama yapan Başkan Gürün, 23 Nisan 1920 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti açısından çok önemli bir gün olduğunu belirterek, “23 Nisan 1920 tarihi, işgal altındaki topraklarda ulusal egemenliğin yani tüm halkın fikirleri ile katıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kapılarını özgürlüğe ve demokrasiye açtığı tarihtir. Atatürk de bu tarihi tüm dünya çocuklarına Çocuk Bayramı olarak hediye etmiştir. Çünkü geleceğimizin teminatı; fikri, vicdanı, irfanı hür yetişen çocuklarımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100. yılını kutlayacağımız bu yıl 100 etkinlikle 23 Nisan coşkusunu tüm yıla yaymak istiyoruz. Çocuk tiyatrosu Asya’nın Sakarcan’ı Ziyareti yüzüncü yıl etkinliğimizin ilki. Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımıza Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün duygu ve düşüncelerini tam olarak yansıtabilmeyi, onun ilke ve devrimleri ışığında geleceğe umutla bakabilmeyi aşılamak istiyoruz. 23 Nisan coşkusunu bayramın sahibi çocuklarımızla birlikte büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak