“Asya’nın Sakarcan’ı ziyareti”

335
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Ayşegül KAŞKAR –

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Çocuk Eğitim Platformu işbirliği ile çocuklara mahremiyet kavramını eğlenerek öğreten “Asya’nın Sakarcan’ı ziyareti” adlı oyun Menteşe ve Marmaris’te sahnelendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, son dönemde artan çocuk istismarı olaylarına karşı çocuklara mahremiyet kavramını eğlendirerek öğretme amacıyla yola çıkan Anadolu Çocuk Eğitim Platformu ve Bilinçli Aile Mutlu Çocuk Derneği, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği ile Menteşe ve Marmaris’te çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.

4-11 yaş aralığındaki çocuklarda çocuk istismarına karşı kendini koruma bilinci oluşturmayı ve ebeveynlerin çocuk haklarına saygı duymalarını sağlamayı amaçlayan oyun, 15 Ocak Çarşamba günü Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde, 16 Ocak Perşembe günü ise Armutalan Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan ilk gösterime Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de katılarak oyunu çocuklar ve aileleri ile birlikte izledi.

Paylaş:

Yorum Bırak