Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Bu okulda eğitim gören çocuklar hemen başka bir okula nakledilmeli!” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Bu okulda eğitim gören çocuklar hemen başka bir okula nakledilmeli!”

637
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

CHP Milas ilçe binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, ilçemiz Fatih İlkokulu ile ilgili uyarı ve çağrıda bulunarak, “Fatih İlkokulu’nun riskli bölümü ve risk altında olmayan bölümü var. Ama bitişik bir bina. Sözde güvenlik önlemi alınarak okul kendi içerisinde iki ayrı bölüme ayrılmış, öğrenciler bir bölümde eğitim görmeye devam etmiştir. Bu okulda eğitim gören çocuklar hemen başka bir okula nakledilmeli” dedi.

CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, CHP Milas Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur ve CHP Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Anıl Zeybekoğlu’nun da katıldıkları toplantıda, ülkemiz ve ilçemiz gündemine ilişkin görüşlerini paylaşan Özcan, ilçemizdeki ortaokullarda öğrencilere dağıtılan, Atatürk’ün Nutuk adlı kitabının kısaltılmış baskısı konusuna da değinerek, “Milas’ta eğitimin içinde olan insanların yaptıkları bir çalışma var. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın hazırladığı, genel başkanları tarafından ön yazısının yer aldığı, siyasilerin isimlerinin ve sözcüklerin yer aldığı kitap. Bu kitap edindiğimiz bilgilere göre Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara dağıtıldı. Bu konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’na soru soracağız. Böyle bir kitap herkes tarafından hazırlanabilir, dağıtılabilir de. Ama kamu alanının dışında postayla, kargoyla her yere elden ele dağıtabilirsiniz. Bir siyasi partinin alt birimi olan Ülkü Ocakları tarafından hazırlanmış. Bunun kamuda dağıtımını yanlış buluyoruz. Ben de kitap dağıtıyorum. Ama bireysel olarak. İsteyene veriyorum, istemeyene vermiyorum. Bu Anıtkabir Komutanlığınca hazırlanan bir kitap. Halk-Lis’in yayınlarını da dağıtacaklar mı? Biz bu konunun takipçisiyiz. Bunun hesabını soracağız. Okulların, velilerin, öğrencilerin sorunlarıyla uğraşsınlar. Bu çalışmadan öğretmenler de veliler de rahatsız oldu. Bu konumda olanlar devletin temsilcileri olduğunu unutmamalı” dedi.

Konuşmasında daha sonra CHP Genel Merkezi’nce düzenlenen ‘Eğitim Çalıştayı’ ile ilgili açıklamalarda bulunan Özcan, “Cumartesi günü Genel Merkezimizde bir eğitim çalıştayı gerçekleştirdik. Genel başkanımız da katılarak bir konuşma yaptı. Alanında uzmanlaşmış isimler davet edildi. Eğitim hakkı, eğitimde erişim sorunları, laik ve bilimsel eğitim, eğitimde özelleştirme ile ilgili politikalar, teknolojik eğitimlerde yeni sorunlar, öğretmen yetiştirme politikaları ve öğretmen sorunları başlıkları altında sunumlar yapıldı. Daha sonra ise birer rapor hazırlandı. Çalıştayda eğitimin ve öğretmenlerin sorunları da gündeme geldi. Öğretmenler arasında ayrım var. Bizim iktidarımızda tüm öğretmenler kadrolu olacak. ‘Sözleşmeli’, ‘vekil’ gibi kavramlar ortadan kalkacak. Her türlü konuda desteklenecek. Binlerce, yüzbinlerce öğretmen açığı var ülkemizde.  Öğretmenlerimize de 24 Kasım’da ikramiye verilmesi bizim iktidarımızda gerçekleşecek. AKP’nin eğitim alanındaki çalışmalarından dolayı büyük bir beyin göçü yaşanıyor” dedi ve sözlerini ‘özel okul öncelikli’ uygulamaları eleştiren şu cümlelerle tamamladı:

“Milli eğitimin özel okullara yönelik bazı adımları var. Önce kamunun eksikleri giderilmeli. Yeterli olmadığı takdirde özel okullar devreye girmeli. Biz bu konuda daha net adımlar atacağız. Önceliğimiz her zaman kamu okulları olacak.”

Paylaş:

Yorum Bırak