Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Muğla’nın Ziraat Odası Başkanlarının Ankara mesaisi – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Muğla’nın Ziraat Odası Başkanlarının Ankara mesaisi

558
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Muğla Ziraat Odaları, Muğla genelinde yaşanan tarımsal sorunları ve çözüm önerilerinden oluşan dosyayı Ankara ziyareti kapsamında Muğla milletvekillerine iletti. Ziyarete katılan Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, ilçemizdeki sulama sorunlarını dile getirerek, sulama barajlarının yapımının hızlandırılmasını ve Milas’a acil olarak fuar alanı yapılmasını talep etti.

Muğla Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay ve Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, ilimiz genelinde yaşanan tarımsal sorunları ve çözüm önerilerinden oluşan dosyayı Muğla Milletvekillerine ilettiler.

TBMM’de AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan ve Burak Erbay ile İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’u ziyaret eden oda başkanları, artan elektrik fiyatlarının da aralarında olduğu girdi maliyetlerinin durdurulamayan yükselişiyle çiftçilerin ödeme güçlüğü çektikleri borçlarının, faizsiz uzun vadeli ertelenme veya yapılandırılmasını talep ederek, “Her ay bir düzenli geliri olmayan üreticilerimizin elektrik faturalarını aylık olarak ödemeleri mümkün değildir. Gerekli yasal düzenlemeler yapılarak tarımsal sulama abone grubundan elektrik alan üreticilerimiz için aylık tahakkuk uygulamasından vazgeçilmeli, ürünlerin hasat dönemi dikkate alınarak yılda bir ya da iki kez olacak şekilde tahsilat yapılmalıdır” dediler.

Milas Ziraat Odası Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ziyaretler sırasında konuşan Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas’ta öncelikle tarımsal üretimin devamlılığı ve kaliteli ürün için kurak toprakların suya kavuşturulması ve ilçemizde yapımı planlanan Eşence-Yeniköy, Gökçeler barajlarının bir an önce yapımına başlanması gerektiğini söyledi.

Daha sonra, sulama ve Sulama Birliği ile ilgili bazı sorunları da dile getiren Atıcı, ilçemizin fuar alanı ihtiyacına dikkat çekerek, Milas’a acil bir fuar alanının yapılması konusunda talepte bulundu.

Paylaş:

Yorum Bırak