BAKIŞ Spor Haber / Hüseyin AÇAR –
2019-2020 spor sezonu Muğla Süper Amatör Futbol Ligi ikinci yarı karşılaşmaları geçen hafta sonu oynanan maçlarla başladı. İlçemizi bu ligde temsil eden takımlarımızdan Yeni Milasspor, Muğla Üniversitesi’ni Bedirhan Tuna ve Anıl Tukluk’un attığı gollerle 2-1 yendi.
26 Ocak Pazar günü Milas Şehit Metin Özcan Stadyumunda oynanan lig maçına Milaslı futbolseverler tribünleri doldurdular.
Karşılaşmanın doksan dakikası boyunca rakibinden üstün bir oyun oynayan Yeni Milasspor, bulduğu birçok gol pozisyonundan yararlanamadı. Yeni Milasspor kalecisi Arda Çam’ın son derece başarılı bir performans ortaya koyduğu karşılaşmada konuk takım, tecrübeli futbolcusu Serhat Çiçek ile penaltı atışından yararlanamadı.
Aldığı galibiyetle düşme hattından yukarılara doğru çıkarak kurtulan Yeni Milasspor 11 puana ulaşarak moral kazandı.
Genç futbolcularıyla mücadele eden Yeni Milasspor’da Üniversite maçında Oğulcan Aksu ve Feyyaz Çiçek kırmızı kart görerek oyun dışı kaldılar.
Hafta sonu deplasmanda Göcekspor ile karşılaşacak olan Yeni Milasspor hafta boyunca bu maç için antrenmanlarını Teknik Sorumlu Birol Erten nezaretinde Milas Stadyumunda sürdürdü.
Düğerek Güneşspor: 0 – Beçin Gençlikspor: 0
Yenilenmiş kadrosu ve yeni Teknik Sorumlusu Ayhan Kale ile ligin ikinci yarısına başlayan ilçemiz temsilcisi Beçin Gençlikspor, geçen hafta sonu oynadığı deplasman maçında Düğerek Güneşspor ile golsüz berabere kalarak haftayı 1 puanla kapattı. Lig şampiyonluğu yarışından kopmamak isteyen Beçin Gençlikspor bu hafta sonu lig ikincisi Seydikemer Belediyespor ile Milas’ta önemli bir maça çıkacak
Haftanın maç sonuçları
Süper Amatör Futbol Ligi
Yeni Milasspor: 2 – Muğla Üniversitesi: 1
Düğerek Güneşspor: 0 – Beçin Gençlikspor: 0
Dalyanspor: 3 – Menteşe Yerküpespor: 2
Seydikemer Belediyespor: 0 – Göcekspor: 0
Gümüşlük Gençlikspor: 5 – Karaovaspor: 0
Dalaman Belediyespor (bay)
BAL Ligi sonuçları
Ortaca Belediyespor: 2 – Kepez Belediyespor: 0
Kestelspor: 5 – Yatağanspor: 1
Çal Belediyespor: 0 – Konya Ereğlispor: 0
Akşehirspor: 2 – Denizli Sarayköyspor: 0
Burdur Mehmet Akif Ersoy: 2 – Isparta 32 Spor: 1
Karaman Belediyespor: 2 – Manavgat Belediyespor: 0
Sarayönü Belediyespor: 3 – Bucak Belediye Oğuzhanspor: 3
U19 Ligi sonuçları
Gündoğanspor: 1 – Milas Gençlikspor: 2
Yatağanspor: 3 – Konacıkspor: 0 (hükmen)
Yeni Milasspor (bay)
U15 Ligi sonuçları
Yeni Milasspor: 2 – Bodrum 1925: 0
Turgutreisspor: 1 – Yatağanspor: 1
Saburhanespor: 6 – Muğla Atletikspor: 0
Bitez Gençlikspor: 2 – Milas Gençlikspor: 0
Masterlar Ligi sonuçları
Kubilayspor: 4 – Milas Masterler: 3
Turgutluspor: 0 – Bodrum Veteranlar: 4
İkinci Lig maçı sonucu
B.B.Bodrumspor: 1 – Etimesgut Belediyespor: 3
Üçüncü Lig maçları sonuçları
Bayrampaşaspor: 1 – Muğlaspor: 1
Ağrıspor: 3 – Fethiyespor: 0
Haftanın futbol karşılaşmaları programı
Süper Amatör Futbol Ligi
1 Şubat Cumartesi saat 14.00
Dalaman Belediyespor – Gümüşlük Gençlikspor
2 Şubat Pazar saat 14.00
Beçin Gençlikspor – Seydikemer Belediyespor
Göcekspor – Yeni Milasspor
Muğla Üniversitesi – Dalyanspor
Karaovaspor – Düğerek Güneşspor
Menteşe Yerküpespor (bay)
BAL Ligi maçları
2 Şubat Pazar saat 14.00
Yatağanspor – Karaman Belediyespor
Manavgat Belediyespor – Ortaca Belediyespor
Isparta 32 Spor – Kestelspor
Sarayköyspor – Burdur M. Akif Ersoy Üniversitesi
Bucak Bld Oğuzhanspor – Çal Belediyespor
Konya Ereğlispor – Akşehirspor
Kepez Belediyespor – Sarayönü Belediyespor
İkinci Amatör Futbol Ligi maçları
2 Şubat Pazar saat 14.00
Bitez Gençlikspor – Örenspor
Kavaklıdere Belediyespor – Bodrum Turkuzspor
Konacıkspor – Gündoğanspor
U19 Ligi maçları
1 Şubat Cumartesi saat 14.00
Yeni Milasspor – Yatağanspor
Likyaspor – Ula Belediyespor
Köyceğiz Sportif Gençlikspor – Karaçulhaspor
U15 Ligi maçları
1 Şubat Cumartesi saat 12.00
Milas Gençlikspor – Turgutreisspor
Bodrum 1925 – Saburhanespor
Saat 14.00
Yatağanspor – Yeni Milasspor
Muğla Atletikspor – Bitez Gençlikspor
Veteranlar Ligi maçları
1 Şubat Cumartesi saat 16.00
Bodrum Veteranlar – Kubilayspor
2 Şubat Pazar saat 16.00
Milasspor Masterler – Manisaspor Masterler
İkinci Lig Kırmızı Grup maçı
2 Şubat Pazar saat 13.30 / Vanspor – B.B.Bodrumspor
Üçüncü Lig maçları
1 Şubat Cumartesi saat 13.30 / Muğlaspor – Somaspor
2 Şubat Pazar saat 13.30 / Fethiyespor – Elazığspor