Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘S.S Milas Anatolie Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi’ kuruldu – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘S.S Milas Anatolie Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi’ kuruldu

495
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

S.S Milas Anatolie Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni kuran Milaslı 7 kadın, Berrin Naz, Feray Albasan, Zeynep Çınar, Nurgül Çöllüoğlu, Hatice Çimen Mutlukan, Ayşe Güzide Çereren ve Zeliha Arpazlı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek, kooperatif olarak kadınları üretime yönlendirip kentimizin değerlerini ön plana çıkartarak ekonomik anlamda güçlü olma hedefiyle hayata geçirmeyi planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Ziyarette Kooperatif yönetimi adına konuşan Zeynep Çınar, heyecanlı ve çalışma azmiyle dolu olduklarını belirterek, “Kadınlarımızı kooperatif çatısı altında toplayarak, merkezdeki kadınların el ürünlerini ve ürettiklerini pazarlamayı, kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarını canlandırmayı ve girişimci kadınlar yaratmayı amaçladık. Bu topluluk kırsal alanlarda yaşayan, aynı zamanda kırsaldan kente göçmüş kadının eğitilmesi, onlara meslek edindirilmesi, üretime katılmasını sağlayacak. Çalışmaların tek hedefi, kadının toplum içindeki yerini yükseltmek ve ekonomiye katılımını artırmak” dedi.

Ziyaretten ve Milas’ta böyle bir kooperatif örgütlenmesinin oluşmasından duyduğu hoşnutluğu belirterek sözlerine başlayan Başkan Tokat ise şunları söyledi:

“Öncelikle sizleri kutluyorum. S.S Milas Anatolie Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi, bölgemizde yaşayan bayanların üretime katkı sağlaması, her anlamda hayatın içinde olması ve örnek bir birliktelik sağlamaları açısından çok önemli. Kendi imkânlarını kendileri oluşturan girişimci bayanlara Milas Belediyesi olarak da gereken katkı ve desteği sağlayacağız. Bundan sonraki süreçle ilgili de ihtiyaç duyulan her anda yanlarında olacağız.”

Paylaş:

Yorum Bırak