Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Datça Badem Çiçeği Festivali’ bugün başlıyor – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Datça Badem Çiçeği Festivali’ bugün başlıyor

523
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Datça’da Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Datça Belediyesi işbirliğiyle bu yıl 3’üncüsü 7-9 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan ‘Datça Badem Çiçeği Festivali’ne Türkiye’nin dört bir yanından yoğun katılım bekleniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ‘Datça Badem Çiçeği Festivali’ bugün başlıyor. 9 Şubat Pazar günü sona erecek olan festival programında, ‘En İri Badem Kimin?’, ‘En Hızlı Badem Kıran Kim?’ yarışmalarının yanı sıra, halk oyunları ve dans gösterileri gibi çeşitli etkinlikler yer alacak.

Festivalle ilgili açıklama yapan Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, “7-8-9 Şubat’ta herkesi Badem Çiçeği Festivaline bekliyoruz. Badem çiçeği baharın müjdecisidir. Bahar, Datça’ya Anadolu kar altındayken gelir, yani Datça’nın kışı yazından bile güzeldir. Bir şeyi ben değil, biz olarak yapabiliyorsak güzel. Bir kent, kentlilerle hep birlikte yönetiliyorsa güzel. Bir etkinliği o kentteki insanlarla beraber yapabiliyorsak güzel” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, “Her noktasında birbirinden farklı ve eşsiz güzellikleriyle, yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamızın incisi Datça’da Badem Festivali ile buluşuyoruz. Bize baharın geldiğini müjdeleyen ‘Badem Çiçeği’ festivalinin bu yıl 3’üncüsü düzenleniyor. Ege ve Akdeniz’in birbiriyle kucaklaştığı Datça’da, bu kentin yaşayanları olarak sevgi içerisinde, hoşgörü içerisinde biz de kucaklaşmalıyız, çünkü biz Muğla’da büyük bir aileyiz” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak