Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Öğretmenler ve öğrenci yakınları için seminerler düzenlendi – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Öğretmenler ve öğrenci yakınları için seminerler düzenlendi

470
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Özel Milas Anaokulu’nca, ilçemizde okul öncesi ve birinci sınıf öğretmeni olarak görev yapan öğretmenlere ve öğrenci yakınlarına yönelik, Bursa Uludağ Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Er’in konuşmacı olarak katıldığı eğitim seminerleri düzenlendi.

Milas Anaokulu’nda kitap okuma ve imza günü ile başlayan programda, “Ormanda İki Fare” adlı çocuk kitabının da yazarı olan Er, çocuklarla oyunlar oynadı. Daha sonra Milas Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen seminere geçildi.

Burada Milas Anaokulu Müdürü Nurtaç Özgül’ün sunuş konuşmasının ardından, öğretmenlere yönelik “Öğretmenlik Kumbaram” başlıklı sunumuna başlayan Hasan Er, “Sürekli değişen, gelişen bir sistem var. Ve biz öğretmenler olarak bu değişime, sisteme ayak uyduramazsak mutlaka öğrencilerimize karşı her geçen gün eksik kalırız. Bir öğretmen olarak benim düşüncem, sadece mesai saatlerinde çalışılarak bu vatana borç ödenmez. Birçok öğretmen arkadaşımızı görüyorum, gözü hep saatte. Mesaim bitse de gitsem gözüyle bakıyor. Ama bazı öğretmenlerimiz de var ki okuldan kaçta çıktığını son anda fark ediyor. Benim gözümde öğretmenliğin tanımı % 50 öğrencilik % 50 öğretmenlik. Yani her zaman öğrenmeye açık olmalıyız” dedi.

Bu sunumun bir bölümünü izleyen Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Er’e plaket vererek kendisine teşekkür etti.

Er, gün içinde ayrıca “Çocuğun Kalbine Giden 10 Yol” başlıklı sunumunda da öğrenci yakınlarıyla buluştu.

Paylaş:

Yorum Bırak