Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Yapılan çalışmalar, Milas’a en kısa zamanda doğalgazın geleceğini gösteriyor” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Yapılan çalışmalar, Milas’a en kısa zamanda doğalgazın geleceğini gösteriyor”

842
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / A. Kemal KAŞKAR –

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar’ı ilçemize doğalgaz getirilmesi konusunu görüşmek üzere bakanlıktaki makamında ziyaret etti.

Ziyarette Aydın, Çine, Yatağan, Menteşe ve Ula yerleşim merkezlerine doğalgaz hizmeti sağlayan hattan ilçemiz Milas’a da doğalgaz iletilmesi konusunu görüştüklerini belirten Özcan, “Çok olumlu bir havada geçen görüşmede, kömür ve fosil yakıtların kullanımı ve Milas’ın coğrafi olarak çukur bir yapısı olması, kirli havanın kent üzerinde uzun süre kalması sebebiyle Milas ilçesinin hava kirliliğinin olması gereken standartların çok çok üstünde olduğunu ilettim. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca Muğla’nın ilk organize sanayi bölgesi olarak planlanan Milas Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) altyapı çalışmaları başlatıldığını, firmaların çok yoğun ilgi gösterdiğini ve OSB’nin doğalgaz ile işletilmesinin oldukça önemli olduğundan bahsettim. Milas’taki tüm vatandaşlarımız adına 141 bin 107 nüfuslu Milas ilçesine oldukça yakın bir yerden geçen bu hattın Milas’a doğalgaz hizmeti vermesi talebini sayın Bakan Yardımcısına ilettim. Ayrıca, ‘Bodrum ilçemiz bu hizmete dahil edilebilir mi’ konusundaki görüşümüzü paylaştım. Kendisinden de mevcut süreç ve teknik anlamda bilgi aldım” dedi.

Bakan Yardımcısının konu ile ilgilendiğini, Aydın-Muğla ana hattından doğalgazı Milas’a ulaştıracak boru tesisinin BOTAŞ ya da dağıtım şirketi aracılığıyla yapılması konusunda ve Milas’a doğalgazın ulaştırılması konusunda tüm çalışmaların yürütüldüğü bilgisini verdiğini dile getiren Özcan, “Anlaşılıyor ki yapılan çalışmalar, Milas’a en kısa zamanda doğalgazın geleceğini gösteriyor” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak