Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Kendisinden, Belediye Bandosu oluşturmasını istiyorum” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Kendisinden, Belediye Bandosu oluşturmasını istiyorum”

566
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrası’nın 13 Şubat Perşembe akşamı Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu´nda gerçekleştirdiği konserde Hasan Gürkan Cumbul ve Mustafa İnan, Fulya Cansever, Ilım Şekerler, M. Şakir Boduroğlu ve Cansu Tekin solist olarak sahne aldı. Şef Tuncay Mızrak yönetimindeki Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrası ile yerli ve yabancı 17 eseri seslendiren solistler performanslarıyla dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, büyük alkış alan konser sonunda Şef Tuncay Mızrak ve Orkestra üyelerine teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Bu geçe harikalar yarattınız sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Bu akşam burada olduğum için çok mutluyum. Sizler de ne iyi ettiniz de geldiniz. Bu akşamı güzel kılan sizlerin buraya gelerek bu gençlerin emeğine sahip çıkıp destek olmasıdır. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Senfonik Kent Orkestramızı kutluyorum. Bizlere bu akşamı yaşatan bu kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kültürümüzü yozlaştırmak, bu renklerimizi, güzelliklerimizi yok etmek isteyen anlayışlarla mücadele ediyor olabiliriz. Ama müzik güzelliktir, evrenseldir, hayatın rengidir. Bu güzelliği ve evrenselliği doya doya yaşamak istiyoruz. İşte bu insanlar bize bunu yaşatıyorlar. Böyle bir topluluğa sahip olduğumuz için çok mutluyuz.

Bir haftadır bu salonlarda değişik müzik sunumlarıyla birlikteyiz. Hepsi bizlere ayrı ayrı mutluluk ve haz verdi. Bu akşam yaşadıklarımız kelimelerle anlatılır gibi değil. Milas, kültür ve sanat anlamında zengin bir ilçe. Belediye olarak her anlamda sanatın ve sanatçının yanında olacağız.”

Senfonik Kent Orkestrası şefi Tuncay Mızrak’ın Milas Belediyesi Müzik Direktörü olacağını da açıklayan Başkan Tokat; “Senfonik Kent Orkestrası çalışmaları yanında Belediyemizin tüm müzik organizasyonlarında Tuncay hocamız olacak. Ayrıca buradan ilk kez söylüyorum, kendisinden Belediye Bandosu oluşturmasını istiyorum” dedi.

Senfonik Kent Orkestrasında görev alan herkese teşekkür ederek sözlerine son veren Başkan Tokat, Orkestra Şefi Tuncay Mızrak’a çiçek ve plaket takdim etti.

Paylaş:

Yorum Bırak