MİŞTİ, “Şark Dişçisi” ile sahnede …

406
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun (MİŞTİ) 26 Şubat’ta tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, 30. kuruluş yılını kutlayan ve yeniden yapılanma içerisine giren MİŞTİ 26, 27, 28 Şubat ve 4, 5, 6 Mart tarihlerinde Hagop Baronyan’ın yazdığı “Şark Dişçisi” adlı oyun ile perdelerini açıyor.

Yönetmenliğini Berkan Cengiz’in yaptığı oyunda Öznur Özdemir, Nihal Alparslan, Berkan Cengiz, Hüseyin Yorulmaz, Özlem Cengiz, İnan Aydoğdu, Murat Yıldırım, Necati Eser, Didar Derin, Sıla Özdemir, İbrahim Özdemir ve Elif İpek rol alıyor.

Oyunun kostümleri “Ozi’nin Atölyesi” tarafından yapılırken, Ses-Işık masasında Mehmet Kaya görev yapacak.

Hago Baronyan tarafından yazılan, Boğos Çalgıcıoğlu tarafından çevirisi yapılan oyunda, “görücü usulü evlilik ve sadakat konusu”; aile ilişkilerinin yozlaştığı, tarafların birbirinin kuyusunu kazdığı bir ortamda, eşler, eski-yeni âşıklar, çocuklar ve nişanlılar arasındaki ilişkilerin iç içe geçmesi üzerine yaşananlarla sahneleniyor.

26, 27, 28 Şubat ve 4, 5, 6 Mart tarihlerinde Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda saat 20.45’te başlayacak ve ücretsiz olarak sahnelenecek.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Keyifli bir akşam geçirmek ve biraz da düşünmek isteyen tüm tiyatro sevenleri MİŞTİ tarafından sahneye konulacak Şark Dişçisi adlı oyuna davet ediyorum” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak