Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Amerikan Kültür Koleji Milas’ta açıldı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Amerikan Kültür Koleji Milas’ta açıldı

1718
0
Paylaş:

Melih KAŞKAR –

2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde ilçemizdeki öğrenim hayatına dahil olan Amerikan Kültür Koleji Milas’ta açıldı. Daha önce Özel Milas Tek Koleji olarak hizmet veren okul, yeni kadroları ile yoluna Amerikan Kültür Koleji olarak devam edecek.

Eğitim ve öğretim alanında Milas’a yeni bir nefes, yeni bir umut olmak için geldiklerini belirten Kurum Müdürü Mustafa Doğan, “Okulumuz bir değişim ve dönüşüm süreci geçirmiştir. Bütün ezberleri bozan, eğitim öğretime yeni bir soluk getirecek olan okulumuz Amerikan Kültür Kolejleri bünyesine dahil edilmiştir. Amerikan Kültür Koleji olarak Milas’a bir umut olacağız. Her baharda çiçek açar. Amerikan Kültür Koleji olarak biz de Milas’ta tomurcuk olup çiçek açmaya karar verdik. Marka olduk, marka bireyler yetiştirme yolunda ilk adımımızı attık. 100 yılı aşkın süredir, geçmişi olan bu kurumlar, 2002 yılından itibaren, Türkiye Markalar Birliği tarafından, yönetilmekte olup 170’i aşkın noktada dil okulu, 110’u aşkın anaokulu ve 50 ayrı noktada kolej işletmeleriyle marka olmaya hak kazanmıştır.

Ezberci değil araştırmacı, kendi haklarını savunurken diğer kişilerin haklarını da gözeten; güçlükler karşısında yılmayan, çalışkan ve sorumluluk sahibi, bilimsel düşünen ve bunu hayatının merkezine koyacak kadar entelektüel olan, yaşadığı toplumun değer yargılarına saygılı, geleceği inşa edebilme hayaline ve gücüne sahip marka insanlar yetiştirme asıl gayemiz ve misyonumuzdur” dedi.

Basın mensupları ile tanışma ve tanıtıma yönelik olarak düzenlenen kahvaltılı toplantı etkinliğine, Kurum Müdürü Mustafa Doğan, Ortaokul Müdürü Feyza Rüya Çavuşoğlu, İlkokul Müdürü Dudu Çetinöz, Rehber Öğretmen Şadiye Özcan ve Halkla İlişkiler Müdürü Bediha Turan katıldılar.

Milas Amerikan Kültür Koleji olarak, bu tür tanışma toplantılarına devam edeceklerini belirten kurum yetkilileri, “Kapımız ve gönlümüz herkese açıktır” dediler.

Paylaş:

Yorum Bırak