Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Son başvuru tarihi: 12 Mayıs 2020 – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Son başvuru tarihi: 12 Mayıs 2020

435
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Ayşegül KAŞKAR –

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yıldır ‘ulusal düzeyde’ gerçekleştirdiği karikatür yarışmasının bu yıl 5’incisinin ‘uluslararası’ olarak düzenleneceği bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, bu yıl ‘Göç teması’ ile düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 12 Mayıs 2020 olarak açıklandı.

Seçici kurulun değerlendirmesini 30 Mayıs Cumartesi günü yapacağı, benzer karikatürlerin tespiti için 3-10 Haziran 2020 tarihleri arasındaki askı sürecinden sonra 15 Haziran 2020’de kesin sonuçların açıklanacağı belirtildi.

18 yaş altı kategoride yarışan iki yarışmacı ile birlikte bu yıl bir kişi de Turan Özdemir Özel Ödülü’nü alacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler yarışma şartnamesine www.mugla.bel.tr adresinden ulaşabilecek. Yarışmacıların şartnameye uygun olarak hazırlanmış eserlerini Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Menteşe-Muğla adresine ulaştırmaları gerekiyor.

Ödüller

Muğla Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışmasında, Birincilik Ödülü 7 bin 500 TL, İkincilik Ödülü 5 bin TL, Üçüncülük Ödülü 3 bin 500 TL, Mansiyon (3 Adet) bin 500’er TL, 18 Yaş Altı (10-18) iki kişiye 750’şer TL, Turan Özdemir Özel Ödülü ise bin TL olarak açıklandı.

Seçici Kurul

Çeşitli etkinliklerle karikatüristler ve karikatürseverleri bir araya getiren, amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği yarışmanın seçici kurulunda Belçika Karikatürcüler Derneği Başkanı Rudy Gheysens, Gürbüz Doğan Ekşioğlu (Dr. Yeditepe Ün. Öğrt. Gör. -Karikatürcü), Şevket Yalaz (Karikatürcü), Sait Munzur (Karikatürcü), Savaş Ünlü (Mizah Yazarı), A. Kadir Uslu (Karikatürcü), Mehmet Selçuk (Karikatürcü-Koordinatör) ve Büyükşehir Belediyesi temsilcisi Ahsen Günay yer alıyor.

İletişim

Tel- 0 537 983 61 03 / Santral- 444 48 01’den dahili 1142

Adres- Muğla Büyükşehir Belediyesi Müştakbey Mahallesi Belediye Sokak No: 6 Menteşe/Muğla

E-Posta – ahsengunay@mugla.bel.tr

Web- www.mugla.bel.tr

Paylaş:

Yorum Bırak