Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Yüzünüze, ağzınıza, burnunuza yıkanmamış ellerle dokunmayın! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Yüzünüze, ağzınıza, burnunuza yıkanmamış ellerle dokunmayın!

541
0
Paylaş:

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Aslı Karadeniz, koronavirüsünden korunmak için şu uyarıda bulunuyor: “Yüzünüze, ağzınıza, burnunuza yıkanmamış ellerle dokunmayın!”

Dr. Karadeniz, ellerin su ve sabunla yıkanmasının önemine vurgu yaparak “Kapı kolu, telefon, klavye gibi ortak kullanılan ve sıkça dokunulan nesneleri sıkça temizlemeli ve dezenfekte etmeli” diyor.

Elleri, su ve sabunla en az 20 saniye yıkamak gerektiğini vurgulayan Karadeniz, “El dezenfektanı da kullanılmalıdır. Yüze, ağza, buruna yıkanmamış ellerle asla dokunmamalıdır. Hasta insanlarla yakın temasta bulunmamalı. Kapı kolu, telefon, klavye gibi ortak kullanılan ve sıkça dokunulan nesneleri sıkça temizlemeli ve dezenfekte etmelidir. Öksürük ve hapşırık sırasında ağız mendil ile kapanmalı, sonrasında mendili atıp el yıkanmalı. Hastayken evden çıkılmamalı ve dinlenilmesi gerekiyor” diye uyarıyor. (Cumhuriyet Sağlık)

Paylaş:

Yorum Bırak