Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Şark Dişçisi” bu akşam saat 20:45’te yine sahneleniyor – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Şark Dişçisi” bu akşam saat 20:45’te yine sahneleniyor

614
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / A. Kemal KAŞKAR –

30. kuruluş yılını kutlayan Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Şark Dişçisi” adlı oyunla tiyatroseverlerin beğenisini kazandı.

26 Şubat Çarşamba akşamı ilk kez olmak üzere 27 Şubat Perşembe, 4 Mart Çarşamba ve 5 Mart Perşembe akşamları da sahnelendikten sonra Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda bu akşam son kez seyircisiyle buluşacak olan oyun saat 20:45’te başlayacak.

Hagop Baronyan tarafından yazılan, çevirisi Boğos Çalgıcıoğlu tarafından yapılan, yönetmenliğini Berkan Cengiz’in yaptığı oyunda Öznur Özdemir, Nihal Alparslan, Berkan Cengiz, Hüseyin Yorulmaz, Özlem Cengiz, İnan Aydoğdu, Murat Yıldırım, Necati Eser, Didar Derin, Sıla Özdemir, İbrahim Özdemir ve Elif İpek rol alıyor.

Ses-Işık sorumluluğunu Mehmet Kaya’nın üstlendiği, kostümleri “Ozi’nin Atölyesi” tarafından yapılan oyunda, görücü usulü evlilik ve sadakat konusu ele alınıyor. Aile ilişkilerinin yozlaştığı, tarafların birbirinin kuyusunu kazdığı bir ortamda, eşler, eski ve yeni âşıklar, çocuklar ve nişanlılar arasındaki ilişkilerin güldüren halleri MİŞTİ ekibi tarafından başarıyla sahnelendi.

Oyunun ilk sahnelenişini Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Eşi Elif Tokat, Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu ve bazı Belediye Meclis Üyelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 450 kişilik kalabalık bir yurttaş topluluğu izledi.

Oyun sonunda sahneye çıkıp oyunun yönetim ve teknik ekibi ile oyunda rol alanları kutlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, daha sonra salondaki yurttaşlara, MİŞTİ’ye ve MİŞTİ Kurucusu Nebi Uslu’ya sahip çıktıkları için teşekkür ederek başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milas olarak kültür-sanat alanında çok ileri seviyelerdeyiz. Son bir ay içerisinde bu salonlarda gerek müzik korolarımızın konserleri gerekse Belediyemizin organizasyonlarıyla getirilen tiyatro oyunlarını izliyoruz. Bu akşam da Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen harika bir oyun izledik. Bundan sonra bu tür faaliyetlerimizi üzerine koyarak daha profesyonelce yürüteceğiz. Genel Sanat Yönetmenimiz Berkan Cengiz Belediyemiz bünyesine katılıyor. Artık Tiyatro anlamında çalışmalarımızı o yönetecek. Yine müzik anlamında da Tuncay Mızrak hocamız Belediyemiz bünyesinde olacak ve müzik organizasyonlarımızı o yapacak. Bu anlamda daha başarılı çalışmalar izleyeceğiz. Ben, salonu doldurarak MİŞTİ ekibimize sahip çıktığınız için sizlere tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak