Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Vatandaşın vergilere dayanacak gücü kalmadı!” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Vatandaşın vergilere dayanacak gücü kalmadı!”

1007
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, cep telefonları üzerinden alınan TRT payı, ÖTV ve KDV’den sonra % 1 oranında yeni bir vergi daha alınacak: ‘Kültür ve Turizm Bakanlığı payı!’

19 Mart 2020 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni vergi için “verginin vergisinin vergisi” diyen Girgin vergilerden belini doğrultamayan vatandaşın dayanacak gücünün kalmadığını belirtti.

TBMM Genel Kurulu’nda, Resmi Gazete’de 4 Mart’ta yayınlanan yeni vergi düzenlemesiyle ilgili bir konuşma yapan Girgin, özetle şunları söyledi:

“70 çeşit vergimiz vardı, şimdi oldu 71. Cep telefonlarında TRT payı, ÖTV, KDV’den sonra % 1 de, Kültür Bakanlığı için vergi geldi. Otur vergi kalk vergi ! Ekmekten vergi sudan vergi… Yaşadın vergi öldün vergi…Delik büyük yama yetişmiyor. Bence az bu vergiler, iktidarı yaratıcı olmaya davet ediyorum: 65 yaşından sonra yaşadığımız her yıl için ‘Yaşam Vergisi’ koyabilirsiniz, Nefes alma, uyuma, diş fırçalama, çocukları parka götürme vergileri getirebilirsiniz… Evde muhabbet kuşu besleyenler neden ‘Kafes Vergisi’ vermesin ki? Fazla kanal değiştirilmesin hep TRT izlensin diye ‘Kumanda Vergisi’ de getirilsin.

Üretmeyen, vergi yükünü yoksula yükleyen anlayışınız var oldukça, israfın ve yolsuzluğun önü alınmadıkça; bu vergiler hep artacaktır… Yükün altındakiler yine yoksullar olacaktır. Vatandaşın dayanacak gücü kalmadı. Haberiniz olsun!”

Paylaş:

Yorum Bırak