Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
1560 öğrenciye ‘Çevre Eğitimi’ verilecek – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

1560 öğrenciye ‘Çevre Eğitimi’ verilecek

534
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, çevre bilincinin gelişmesi için Mart ayı boyunca 13 ilçemizdeki 52 okulda 1560 öğrenciye çevre eğitimi vereceği bildirildi.

Coğrafi ve tarihi güzellikleri ile dünyanın ve Türkiye’nin en özel şehirlerinden biri olan Muğla’da Büyükşehir Belediyesi’nin çevre hizmetleri ve projeleri devam ediyor. Katı atık tesisleri, Düzenli hafriyat alanları, Çöpten elektrik üretimi, Tıbbi atık tesisi, Geri dönüşüm tesisi, Teknelerle kıyılardan atık alım hizmeti, Karbon, su ayak izi projeleri gibi çevremizi koruyan birçok hizmeti hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi, çocuklara okullarda eğitim vererek çevre bilincinin gelişmesine katkı sağlayacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Mart ayı içerisinde verilmeye başlanan eğitimlerde 13 ilçede 52 okulda 1560 öğrenciye eğitim verilmesi hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Çevreyi ve doğayı korurken onu emanet edeceğimiz gençlerin de çevre bilinci ve duyarlılığı ile büyümesini sağlayabiliriz. Nasıl ki bir fidan topraktan beslenip büyüyor ve gelişiyorsa geleceğimizin garantisi gençlerimiz de aldıkları eğitimle yurdumuza yararlı birer fert olarak topluma katkı sağlıyorlar. Büyükşehir olarak çevreye yaptığımız yatırımlar ve hizmetlerin yanında il Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte okullarımızda çocuklarımıza çevre eğitimi vererek çevre bilincinin küçük yaşlarda başlamasını amaçladık. Alanlarında uzman ekiplerimiz çocuklarımızla buluşarak hem çocuklarımızın sorularını yanıtlıyor hem de onlara çöplerin nasıl elektriğe dönüştüğünü, geri dönüşümü, yenilenebilir enerjiyi çocuklarımızın anlayacağı şekilde anlatıyor. 13 ilçemizde devam eden eğitimlerle geleceğimizin garantisi, fikri, irfanı, vicdanı hür evlatlarımız çevresine, yaşadığı şehre ve ülkesine sahip çıkacak ve daha temiz bir dünya için var gücüyle çalışacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün ülkemizi emanet ettiği gençlerimize çok güveniyoruz” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak