Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Şehir Efsanesi” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Şehir Efsanesi”

1710
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

İlçemizde, Dağlar Uygur’un yazıp yönettiği, görüntü yönetmenliğini Selahattin Çelik’in, yapımcılığını Onur Bozer’in üstlendiği “Şehir Efsanesi” adlı polisiye dizinin çekimlerine başlandığı bildirildi.

Düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dağlar Uygur, “Toplamda 10 bölümden oluşacak olan ‘Şehir Efsanesi’ adlı dizimizin çekimlerini yapıyoruz. Her bölümümüz 45 dakika sürüyor. Yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Teknik, ekipman, yapım olarak profesyoneliz. Her şey planladığımız, tasarladığımız şekilde ilerliyor” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dizimiz polisiye bir dizi. Bu, iki yıllık bir proje. 4 ay önce bu projeyi hayata geçirmek için harekete geçtik. İlk 4 bölümün senaryosu yazıldı. Senaryoyu okuttuğumuz kişilerden güzel tepkiler, olumlu yorumlar aldık. Böyle olunca çekimler öncesinde ziyaretlerimizi gerçekleştirip gerekli izinlerimizi de aldık. Milas’ın değerlerini ön plana çıkarmaya çalıştığımız projemiz için sağ olsunlar yerel yöneticilerimiz de bizlere çok yardımcı oldular. Çaldığımız hiçbir kapı bizi geri çevirmedi. Çekimlerimiz Milas merkezde ve ayrıca Güllük, Ören, Bafa, Selimiye gibi mahallelerimizde devam ediyor. Çok fazla mekan ve insan var. İzmir ve İstanbul’dan da oyuncu arkadaşlarımız çalışmamızda yer alıyor. Set ekibimiz ise tamamen Milas’tan oluşuyor. Profesyonel anlamda çekim yapılırken ne kullanılıyor ise aynı makine ve ekipmanları kullanıyoruz. Çekimlerimiz 4 K kalitesinde yapılıyor. Dizi tek bir kişinin hayatını anlatmıyor. Aynı anda birkaç hikaye var. Çekimlerimizi 4 ay gibi bir süreçte tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Dizinin nerede yayınlanacağının henüz belli olmadığını, bu konuda görüşmelerinin sürdüğünü belirten Dağlar Uygur, “Birkaç temasımız var. Dijital platformda da kanalda da internette de yayınlanabilir. Şu anda bu netleşmedi. Yani dizinin yayınlanması Ekim-Kasım aylarını bulabilir. Dizi çekimlerimiz sona erdikten sonra bir film planımız var. Böyle bir yola çıktık” dedi ve dizide Orkun Tepeköylü, Mustafa Özgür Kesken, Sabahattin Akan, Ersin Yeniceli, Erdem Özkan, Hatice Özkan, Ahsen Akın, Eylem Güner, Cansu Akbaş, Eymen Yağcı, Gencay Güner, Mustafa Kaptan Yavuz, Turgay Cenk Yılmaz, Dağlar Uygur, Hasan Başaran, Abdullah Kavasoğlu ve Seda Paksoy’un rol aldığını sözlerine ekledi.

Paylaş:

Yorum Bırak