Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Şoför esnafımız, kredi ve diğer ödemelerde zorluklar yaşamaya başladı” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Şoför esnafımız, kredi ve diğer ödemelerde zorluklar yaşamaya başladı”

3526
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurol Paskal, ilçe merkezli toplu taşımada yolcu oranında ciddi azalma olduğunu, bu durumun geçimini yolcu taşımacılığı ile sağlayan esnafımızı gelir kaybına uğratmakta olduğunu belirterek, “Turizm bölgesi olduğumuz için servis ve ticari taksilerin tüm yatırımları turizm sezonuna göre planlanmıştır. Turizm sezonunun içinde bulunduğumuz durumdan etkilenecek olması sebebiyle esnafımızın kredi ve diğer ödemelerinde zorluklar yaşanacağı aşikârdır.

Zaten mazot harici girdilerde lehimize bir değişiklik olmadı. Hükümetimizin Bağ Kur, SSK, vergi ödemeleri ve kredi ödemeleriyle ilgili ödeme ertelemeleri ile ilgili destek paketlerini önemsiyor ve teşekkür ediyoruz. Bu ödemelerin ötelenmesiyle ilgili ilerde oluşacak birikme ve ödemelerin dönem cari ödemeleriyle çakışmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. Tüm bunlar yapılırken işletme can suyu gibi yeni faizsiz veya az faizli krediler temin edilmelidir. Bu önlemler alınırken insan hayatı öne çıkarılarak normal çalışma dönemine dönmek için gerekenleri birlik ve beraberlik içinde yapmalıyız” dedi ve ilçemizdeki toplu taşıma ve diğer taşımalarla ilgili olarak salgından doğan faaliyet ve değişikliklerin kamuoyuyla paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Paylaş:

Yorum Bırak