‘Virüsle Acil Mücadele Eylem Komisyonu’ oluşturuldu

1407
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ilçemizde koronavirüsle mücadele çalışmalarına ilişkin açıklamasında dezenfekte çalışmalarının arttırılacağını belirterek, “Baştan bu yana belediye olarak tüm toplu etkinliklerimizi iptal ettik. Ayrıca çalışanlarımızdan, özellikle 12 yaşından küçük çocuğu olan kadın personelimize izin vermek suretiyle onların tatildeki çocuklarıyla ilgilenme fırsatını sunduk. Şimdi almış olduğumuz karara göre birimlerimizde personel eksiltmesini sağlamak amacıyla işleri aksatmayacak şekilde diğer personelimizin de izinlerini kullanmak suretiyle yoğunluğu ve sıkışıklığı azaltacağız. Ayrıca gerek personelimize dönük olarak gerekse belediyemize gelen vatandaşımıza dönük olarak ateş ölçümleri ve termal kamera sistemi uygulamasına geçiyoruz. Bu konuda da arkadaşlarımız şu anda çalışmalarını devam ettiriyorlar. Resmi kurumlarımız, pazar yerlerimiz, umumi tuvaletler ve son olarak şimdi eczanelere kadar büyükşehir ayrı koldan, biz belediye olarak ayrı koldan dezenfekte çalışmalarına devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da sık sık dezenfekte işlemlerini yapmak için evlerinde ya da özel işyerlerinde bizim yapmamız ile ilgili talepler gelmekte biz tabii ki öncelikle kamusal alanlarla uğraşmak durumundayız. Belediyelerin her eve her işyerine girerek bunu yapabilmesi mümkün değil. Bu işlemleri vatandaşlarımızın hassasiyetle kendi ev ve işyerlerinde yapmasını tavsiye ediyoruz. Bizler kamusal alanlarda dezenfekte çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

Bu noktada bütün vatandaşlarımızı belirlenen kurallara uymaya davet ediyorum. Süreç ucu açık bir süreç. Bu sürecin ne kadar devam edeceği toplum olarak göstereceğimiz hassasiyet ve kurallara ne kadar riayet edeceğimize bağlıdır. Bu anlamda hassasiyeti sadece sağlık kurumlarından ve ilgili kuruluşlardan beklemeyerek kendi kişisel önlemlerimizi de almamız gerekmektedir. Bu konuda gerek Sağlık Bakanlığımız gerekse belediyelerimiz, kaymakamlıklarımız, valiliklerimiz ve devletin değişik kurumları hatta STK’lar, yapılması gereken tedbirleri paylaşıyorlar. Temel kural hijyene önem vereceğiz, yakın temaslardan kaçınacağız ve çok elzem olmadığı süreci evlerimizden çıkmayacağız. Özellikle yüksek yaş grubundaki vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları gerekiyor. Düzenli olarak ellerimizi ve vücudumuzu yıkayarak, gerektiğinde dezenfekte maddeleri kullanarak, kapalı alanlarda toplu halde bulunmamak” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öncelikle belediyemizde Virüsle Acil Mücadele konusunda bir eylem komisyonu oluşturduk. Başkan Yardımcımız Mehmet Çayırlı başkanlığında oluşturulan komisyonda Süleyman Karatoprak, Cemal Çelikdemir, Sinem Kılıç, Tucay Topuz, Halil Erol, Arda Varol ve Ayhan Samyörük yer alıyor. Komisyona bağlı olarak belediyemizde bir eylem planı oluşturduk ve bu eylem planı çerçevesinde gerek içe gerek dışa dönük çalışmaları koordine ediyoruz.”

Paylaş:

Yorum Bırak