Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“1250 adet hızlı tanı kiti 13 ilçedeki özel ve kamu hastanelerine ulaştırıldı” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“1250 adet hızlı tanı kiti 13 ilçedeki özel ve kamu hastanelerine ulaştırıldı”

1599
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerimiz sonrasında koronavirüsle mücadelede kullanılan ve 15 dakika da sonuç veren 1250 adet hızlı tanı kiti Muğla Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi. Halk Sağlığı İl Müdürlüğümüz tarafından 13 ilçedeki özel ve kamu hastanelerine ulaştırıldı” dedi.

Muğla’nın 13 ilçesindeki hastanelerde görevli sağlık çalışanlarının kullandığı sağlık malzemelerinin süratle temin edilerek sağlık çalışanlarına ulaştırıldığını da belirten Gökcan, koronavirüsle mücadelede PCR cihazı ile yapılan testlerin önemine dikkat çekerek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonrasında MSKÜ Eğitim Araştırma Hastanemizde bulunan PCR Cihazının Kovit-19 tanısında kullanılması için yetki alındı. Bu şüpheyle gözlem altına alınan vatandaşlarımızın incelemesi Muğla’daki laboratuvarlarda yapılacak. Bu çalışma için gereken malzeme eksikleri de tamamlandı.”

Paylaş:

Yorum Bırak