Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Salı Pazarı’nda koronavirüsle ‘dron’lu mücadele! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Salı Pazarı’nda koronavirüsle ‘dron’lu mücadele!

1437
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Belediyesi tarafından, koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında, Salı pazarında termal kameralı dron ile alışveriş yapan vatandaşların ateşi ölçülüp uyarıcı anonslar yapıldı.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, son günlerde etkisini artıran koronavirüs (COVID 19) salgınına karşı Milas Belediyesi de önlemlerini artırdı.

Milas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçemizin dört bir yanında kamu kurum ve kuruluşları, okullar, camiler, bankalar, yerel gazeteler ve kırsal alanda dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Bu arada, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın talimatı ile Salı pazarı termal kameralı dron ile denetlendi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından önlemlerin sıkı şekilde alındığı ve kuralların uygulandığı Salı pazarına gelerek alışveriş yapan vatandaşlara termal kameralı dron ile ateş ölçümü yapıldı. Dron üzerine yerleştirilen hoparlör ile de sosyal mesafe kurullarına uyulması, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunanların pazara gelmemeleri ve kullanılan eldiven ve maskelerin çöp kutusuna atılması gibi uyarıcı anonslar yapıldı.

Pazarda alışveriş yapan vatandaşlar ise, üzerlerinde uçan ‘dron’u görünce önce şaşırsalar da uygulamadan duydukları hoşnutluğu dile getirdiler.

Paylaş:

Yorum Bırak