Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Vali Civelek, Milas-Bafa karayolu üzerindeki kontrol noktasındaydı … – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Vali Civelek, Milas-Bafa karayolu üzerindeki kontrol noktasındaydı …

1567
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Melih KAŞKAR –

Muğla Valisi Esengül Civelek, koronavirüs önlemleri kapsamında Milas-Bafa karayolu üzerinde bulunan kontrol noktasında özel araçlarıyla seyahat eden vatandaşlarımıza yönelik Jandarma-Polis ve sağlık ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmaları denetledi.

Muğla giriş ve çıkışlarında oluşturulan uygulama noktalarında Polis ve Jandarma Trafik ekiplerince durdurulan özel araçlarda bulunan sürücü ve yolcuların sağlık personeli tarafından sağlık kontrolleri yapılıyor. Şehirlerarası seyahat eden tüm vatandaşların varış illerinde ikametlerinde 14 gün boyunca gözlem altında tutulması zorunluluğu tebliğ ediliyor.

Yatağan-Denizli-Bafa ve Seki uygulama noktalarında görev alan sağlık personeli 24 saat esasına dayalı olarak şehre giriş yapmak isteyen tüm araçları durdurarak ateş ölçer ile araçlarda bulunan vatandaşların kontrolleri gerçekleştiriliyor. Adres ve kimlik bilgileri alınarak ilgili birimlere yönlendiriliyor. Ayrıca vatandaşlara uyarılarda bulunularak almaları gereken tedbirler konusunda bilgiler aktarılıyor.

Özellikle gıda tedarik sürecinde yer alan kamyon ve tırların kontrolleri bekletilmeksizin gerçekleştiriliyor.

Vali Civelek de sosyal mesafeyi gözeterek, vatandaşlara evlerinde kalmaları, 14 gün boyunca dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu ve alınan tüm önlemlerin vatandaşların sağlığı için olduğunu ifade etti.

Koronavirüsle mücadele sonlanıncaya kadar il girişlerinde bulunan Polis ve Jandarma uygulama noktalarında kontrol faaliyetlerine aralıksız devam edilecek.

Denetlemeleri sırasında Vali Civelek’e Milas Kaymakamı Eren Arslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu eşlik etti.

Paylaş:

Yorum Bırak