Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
19 Mayıs’ın 101’inci yıldönümünde … – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

19 Mayıs’ın 101’inci yıldönümünde …

983
0
Paylaş:

A. Kemal KAŞKAR –

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattığı tarihin 101’inci yıldönümündeki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl koronavirüs salgınıyla mücadele koşullarında kutlanacak.

15 Mayıs 2020 Cuma saat 10:00

Milas Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bu yıl 15 – 19 Mayıs Gençlik Haftası, 15 Mayıs Cuma günü saat 10’da Milas Gençlik Merkezi, Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi, KYK Milas Yurt Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çalışanlarının katılımıyla Atapark’ta yapılacak çelenk töreniyle başlatılacak.

Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayacak tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla tamamlanacak.

Gençlik Haftası’nda online etkinlikler

Kaymakamlık açıklamasında, 15-19 Mayıs Gençlik Haftası boyunca yapılacak etkinlikler ise şöyle:

-Milas Gençlik Merkezi tarafından, 15-16-18 Mayıs 2020 tarihlerinde online Satranç ve Bilgi Yarışması düzenlenecek.

-Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi tarafından, 15-19 Mayıs tarihleri arasında antrenör ve güreşçilerin katılımı ile sosyal medya platformları üzerinden evde spor faaliyetleri gerçekleştirilecek.

-Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından, 15-19 Mayıs tarihleri arasında antrenör ve sporcuların katılımı ile sosyal medya platformları üzerinden evde spor faaliyetleri gerçekleştirilecek.

-KYK Milas Yurt Müdürlüğü tarafından, 15-19 Mayıs tarihleri arasında, gönüllü gençlerin katılımıyla sosyal medya platformları üzerinden evde sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirilecek.

-Gençlik ve Spor Bakanlığı aracı, 15 Mayıs’ta Menteşe, 16 Mayıs’ta Datça, Marmaris ve Ula, 17 Mayıs’ta Bodrum, Milas, Yatağan ve Kavaklıdere, 18 Mayıs’ta Seydikemer, Fethiye, Dalaman ve Köyceğiz, 19 Mayıs’ta da yine Menteşe’de Atatürk’ün sevdiği şarkıları çalarak kent içinde dolaşacak ve bayrak, balon, top, t-shirt dağıtımı yapacak.

19 Mayıs 2020 Salı saat 09.00

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Milas Kaymakam’ı Eren Arslan ve Milas Gençlik Merkezi, Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi, KYK Milas Yurt Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çalışanlarının katılımıyla 19 Mayıs Salı günü saat 09:00’da Atatürk anıtına çelenk sunulacak, ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal marşımız okunacak.

Saygıyla, minnetle anıyoruz 

Büyük zaferle sonuçlanan Kurtulus Şavaşımızın başlangıcının 101’inci yılında, bu büyük gururun coşkusuyla 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında, sevgili vatanımızın bağımsızlığı için ölümüne mücadele edenleri saygıyla, minnetle anıyoruz.

Paylaş:

Yorum Bırak