Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Dünya Çiftçiler Günü’ kutlama ziyaretleri – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Dünya Çiftçiler Günü’ kutlama ziyaretleri

1204
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Muhammet Sevinç ve Milas Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan, Milas Süt Birliği ve Milas Ziraat Odası’nı ziyaret ederek ‘Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladılar.

Milas Süt Birliği’nde …

Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Milas Süt Birliği ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, koronavirüs salgını koşullarında üreticilerin yanında olan ve üretimin aksamadan sürmesi için çaba gösteren Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin’e, Birlik yönetimi ve Birlik çalışanlarına hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek, “Siz değerli çiftçilerimiz, üreticilerimiz sayesinde Türkiye’de sofralarımızdan güvenilir gıda eksik olmadı. Bu, çok önemli ve stratejik bir konu. Bu kapsamda bizler de gece gündüz mesai harcayarak, üretici örgütlerimizle, çiftçilerimizle sürekli temas halinde üretimin önündeki engelleri kaldırmak için çalıştık. Çok şükür bu konuda başarı elde ettik. Üretimin, güvenilir gıda arzının temini noktasında gösterdiğiniz üstün gayretleri takdir ediyor, Dünya Çiftçiler Gününüzü canı gönülden kutluyorum” dedi.

“Milas’ta koronavirüsle mücadele döneminde tedbirler dahilinde üreticilerimiz üretime devam ediyor. Üreticinin ve üretimin yanında olan herkese, üreticilerimiz ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Umarım birlik ve beraberlik içinde üretimimizi günden güne arttırarak bu virüsü yenerek normal hayata döneceğiz” diyen Gezgin de, Müdür Saylak ve Arslan’a nazik ziyaretleri ve Dünya Çiftçiler Günü kutlamaları için teşekkür etti.

Milas Ziraat Odası’nda …

Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Muhammet Sevinç ve Milas Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan ile birlikte Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve Oda yönetimini ziyaret edip Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Oda yönetimi ve çalışanlarına, çiftçilere olan hizmetleri için teşekkür ederek, “Koronavirüs tüm dünyaya güvenilir gıdanın hayati öneme sahip olduğunu ve üretimi gerçekleştiren çiftçilerin değerinin daha iyi anlaşılmasını sağladı. Bu süreçte üretimden asla vazgeçmeyen değerli çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kutlama ve ziyaret için teşekkür Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ise, “Pandemi mücadelesinin kahramanlarından biri de Türk çiftçisidir. Sağlık çalışanlarımız gibi bir alkışı da emektar çiftçilerimiz hak ediyor. İthalata bağımlı ülkeler bu süreçte yara alıyor. Bu şartlarda ithalat yapılsa bile ürünün çok daha pahalıya geleceği bir gerçektir. Bu süreçte tarım sektörünün ve üretimde kendi kendine yeten ülke olmanın ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılmıştır” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak