Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Bayramı hak ettik!” – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Bayramı hak ettik!”

1074
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde üretimini sürdürüp Hindistan, Azerbeycan, İtalya ve İspanya’daki taahhütlerini yerine getiren, Feldspat, Quartz, Olivin, Boksit madenlerinin üretimi, lojistik ve hafriyatın yanı sıra yaş sebze ve meyve ihracatı da yapan ve bünyesinde yaklaşık 500 kişi çalışan Kömürcüoğlu Grup’un Milas’taki merkez yerleşkesinde, bayram dolayısıyla dört gün ara verilecek üretim öncesinde bayramlaşma buluşması gerçekleştirildi. Konuyla ilgili olarak gazetemize iletilen bilgi notunda bayramlaşmaya Kömürcüoğlu Grup Onursal Başkanı Mustafa Ali Kömürcüoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Birgül Kocataş, Bircan, Özkan ve Özlem Kömürcüoğlu ile Grup Genel Müdürü Seçkin Ateş ve işçiler katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşan Mustafa Ali Kömürcüoğlu, “Biz 1998 yılında otomobil alımı, satımı yaparak ticarete atıldık. Sonraki yıllarda 20-25 çalışanla madencilik alanındaki çalışmalarımıza başladık. Bugün taşeronlarımızla birlikte 500-600 kişiye istihdam sağlayan firma olduk. Geldiğimiz noktada emekçi kardeşlerimizin, evlatlarımızın büyük katkıları var. İşleri birkaç yıl önce dört çocuğuma devrettim. Ben onursal başkan olarak onları destekliyorum. Takip ediyorum. Öz çocuğum dört tanedir ama bütün personel benim evladım gibidir. Onlar da benim çocuğumdur. Onlarla bayramlaşmak için toplandık. Bu geleneğimizi yıllardır sürdürüyoruz ve daha uzun yıllar sürdürmek istiyoruz” dedi.

Kömürcüğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Bircan Kömürcüoğlu, ihracata dayalı bir şirket olduklarını ve Koronavirüs (Covid-19) sürecinde de ihracatı sürdürdüklerini belirterek, “Devletimiz de bu süreçte ihracatçının çalışmasını sağlayan uygulamalarıyla çalışmamızı sürdürmemiz adına önümüzü açtı. İşçi çıkarmadığımız gibi yeni işçiler aldık. Ramazanda da günde üç vardiya çalışmalarımız devam etti. Gelecek yıla kadar hastalık riskinin ortadan kalkmasını ve bayramı daha coşkulu kutlamayı diliyorum. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerde geçireceğimiz bu bayramı ürettiğimiz işler ve yaptığımız ihracatla çalışanlarımız ve yönetim kurulu olarak bizler fazlasıyla hak ettik” dedi.

Kömürcüoğlu Grup Genel Müdürü Seçkin Ateş ise, “Dünyayı ve ülkemizi saran kovid 19 pandemisi sırasında çalışanlarımız, yönetim kurulumuz, patronlarımızla hepimiz bir olduk. Bölgedeki sıkıntılara rağmen iş güvenliği uzmanlarımızın kontrolünde gerekli tedbirleri alarak çalışmalarımıza devam ettik. Kısmi çalışma ödeneği, ücretsiz izin gibi devletin süreçte sağladığı olanaklardan yararlanmadık. Mevcudu koruduğumuz gibi yeni istihdam oluşturmaya çalıştık” dedi.

Daha sonra yapılan konuşmalarda “bayramı hak ettik” vurgusu yapıldı.

Paylaş:

Yorum Bırak